Reklaam:Veinirestorani Dominic peasommeljee Imre Uussaar õpetab kuidas suvel kaupluses veini valides kergemini ja kiiremini hakkama saab

Eesti parimaid sommeljeesid Imre Uussaar annab nõu, kuidas suvistele aiapidudele ja grilliõhtutele sobivaid veine valida, neid nautida ning milliseid apse vältida.

Millised veinid on sel suvel moes?
Mina vist küll panustaks headele Mosel-Rieslingutele. Ja šampanja pudelisse villitud  naturaalne prantsuse siider on kindlasti samuti tegija.

Kuidas suvel kaupluses veini valides kergemini ja kiiremini hakkama saaks?

Üks põhireegel – alkoholiprotsent on otseses siduvuses veini täidluse ja jõulisusega. Valides vähesema alkoholisisaldusega veini, on suurem tõenäosus saada hea ja kerge suvevein. Valgete veinide puhul on abiks ka lihtne visuaalne vaatlus: läbipaistvam, kerge õlgkollane või helerohelise värvusega valge vein on suvel kindlasti parem kui kuldse varjundiga, sügavkollane. Kollakate veinide puhul on reeglina mängus tammevaat, need on tõsisemad, talvised veinid. Aga siin võib langeda muidugi ka pudeliklaasi tooni ohvriks.

Apsud, mida veini valides tehakse? Ilmselt sageli vaadatakse pudeli välimust –  mida uhkem pudel ja kihvtim silt, seda parem vein. Tegelikult vist nii ei ole?
Enamasti ei olegi. On üksikud erandid, kus on ägedas pudelis ka hea sisu sees. Reeglina kompenseerib pilkupüüdev pudel veini, mida teistkordselt ei ostaks. Üks suurim aps suvel on punast veini liiga soojalt juua – mõnest heast veinist võib pelgalt vale temperatuuri tõttu väga väära ettekujutuse saada. Suvise hea veininaudingu kaks põhieeldust peituvadki pisiasjades – õige temperatuur ja ühekordse topsi asemel korralik veiniklaas, kus vein avaneb.

 

Refereeritud artikli täisteksti lugege ajakirjast face|control


Tags assigned to this article:
Imre UussaarpeasommeljeeVeinirestorani Dominic

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service