Reklaam:Infrapunasaun aktiveerib loomulikud taastumisprotsessid

Infrapuna on soojuskiirguse liik – kuiv soojus, mis toimib kehale rahustavalt, sauna järgselt vähenevad väsimuse nähud. Stimuleerib tervislikku higistamist ja aitab eemaldada nahaaluskoest jääkaineid. Infrapunakiirgusel on ravitoime paljude haiguste ja seisundite korral nt reumatoidartriit, osteoartriit, krooniline kaela ja alaselja valu.

Infrapunasaun parandab naha väljanägemist ja stimuleerib rakkude uuenemist läbi naha ainevahetuse paranemise ja naha oksügeniseerimise. Infrapuna on soojuskiirgus, mis kandub läbi õhu. See ei ole sarnane ultraviolettkiirgusega, mis võib tekitada päikesepõletuse ja kahjustada nahka.

Infrapuna vähendab lihaspinget, liigesjäikust ning stimuleerib kehas taastumisprotsesse. Infrapunasaun tugevdab südameveresoonkonda, andes läbi südame löögisageduse kiirenemise treeningefekti. Samuti põletab infrapunasaun kaloreid, aidates seeläbi kaasa nahaaluse rasvkoe vähenemisele. Keskmise treenitusega inimene võib ühe sunasessiooni jooksul kaotada 1000 g või enamgi. Kuigi kaotatud kaal taastatakse vedeliku (vee) arvel, kulutatud kalorite arv ei taastu. See on abiks neile, kes trenni ei tee, kuid soovivad kaalu kontrollida ning tervist edendada paralleelselt kehalise aktiivsusega.

Veel sobib infrapunasaun ealiste muutustega kaasnevate liigesjäikuse ja valulikkuse leevendamiseks. Infrapunakiirgus leevendab valu, laiendades perifeerseid veresooni. Paranenud tsirkulatsioon tagab pinges lihaste varustamise hapnikurikka verega, väheneb lihaspinge, liigesjäikus ja aktiveeruvad keha loomulikud taastumisprotsessid.

Seansid infrapuna-kabiinis avaldavad inimesele peamiselt kahte tüüpi mõju
:
Tervendav:
Sügava infrapuna-kiirguse protseduurid aitavad hüpertoonia, külmetushaiguste, bronhiidi, tonsilliidi, hüpotoonia, astma ja kõrva-nina-kurguhaiguste puhul, parandavad vereringet, vähendavad artriidi-, radikuliidi- ja reumavalusid, kergendavad neerude tööd, vabastavad tselluliidist ning stabiliseerivad vererõhku ja kehakaalu.
Kosmeetiline:
Ereringe aktiviseerimine annab nahale terve jume. Ohtra higistamisega puhastatakse naha poorid ja nahk muutub siledaks ning elastseks. Kortsud silenevad, esineb ka armide vähenemist.

Infrapuna on spetsiifilise lainepikkusega kiirgus, mis neeldub otse kudedesse. See on kuiv soojus. Põhiliselt soojenevad infrapunase kiirguse toimel nahk, nahaalused koed, pindmine rasvkude, lihased ja kõõlused. Infrapunane kiirgus puhastab nahka. Infrapunakiirgus soojendab keha kudesid otseselt, mitte õhu soojendamise teel nagu tavasaunas. Soojustoime on sügavam kuigi temperatuur püsib 35-45 °C juures, lisaks on sellel suur hulk tervistavaid toimeid inimorganismile ning kõrgelt hinnatav mikrokliima. Infrapunasaun ei koorma hingamist, liigse niiskuse ja auru tõttu. Mahe temperatuur neeldub otse kudedesse, kutsudes esile intensiivse higistamise ilma kõrgest temperatuurist tuleneva ebamugavustundeta. Kiired soojendavad läbi kõik haiged liigesed ning lihased. Koos higiga eralduvad organismist jääkained ja mürgid, raskemetallide soolad, rasvhapped ja kolesteriinijäägid, toimub organismi täielik puhastumine. Enne sauna ja saunas oleks hea juua võimalikult palju vett. Infrapunasauna sessioon kestab umbes pool tundi.

Neeldunud infrapuna kiirgus kutsub kogu kehas esile soojuse leviku, toimib rahustavalt, saun vähendab väsimust ja stressi. Stimuleerides tervislikku higistamist aitab organismist välja viia mürgiseid ainevahetusprodukte. Puhastuvad naha poorid, paraneb naha toonus, elastsus, tekstuur jne.

Infrapunasaun on tervisele kasulik, sest leevendab lihasevalu, kroonilist väsimust, elavdab närvisüsteemi, kergitab kasvuhormoonide taset, vähendab stressi, muudab reipaks, puhastab nahka ja parandab selle väljanägemist ning tarbimisel puudub ealine keeld. Infrapunasaun on isegi potentsile hea. Ka tselluliidiga kimpus olevad inimesed leiavad sealt endale leevendust, kuna infrapunasaun on heaks tselluliidi lagundajaks. Piisab vaid 15 minutit saunas istuda ning olete 300 kalori võrra vaesem. Saun ravib ka reumatoidartriiti, osteoartriiti, kroonilist kaela ja alaselja valu. Saun kiirendab vereringet ning ka ainevahetust ning tugevdab immuunsüsteemi.

Infrapunasauna ei tohiks minna rasedad ega inimesed, kellel on kasvajaid, turseid, suuri arme, põletikke, vereringehäireid, vere hüübimise probleeme, südamehaigusi või traumasid.


Tags assigned to this article:
InfrapunaInfrapunasaun

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service