Reklaam:Oksjoniportaali auction.ee kasutab 20% kohtutäitureist

Portaali auction.ee haldava Auction OÜ juhatuse liige Marianne Hallaste ütles Äripäevale, et nendega alates 2004. aastast liitunuist kasutab teenust igapäevaselt umbes 20% kohtutäituritest.

Riigikogu võttis täna kolmandal lugemisel kohtutäituri seaduse vastu, mis kohustab sundenampakkumise kuulutusi avaldama kahes enamlevinud kinnisvaraportaalis ning ajalehes. Internetti peab täitur uuest aastast lisama ka müüdava kinnisvara pildid. Seni pidid täiturid avaldama müügikuulutusi vaid väljaandes Ametlikud Teadaanded.

Samas avaldab auction.ee 2009. a algusest alates kõik Ametlikes Teadaannetes ilmunud müügikuulutused. “Meil on hea meel, et meiega 2004. aastal liitunud kohtutäiturid kuulutavad meil seniajani ja on pilte lisanud ilma seaduse sunnita. Senini puudus ju ka kuulutuse avaldamise (va Ametlikud Teadaanded) ja piltide lisamise kohustus,” kommenteeris Hallaste.

Naise sõnul on enamus kohtutäitureid teadlikud veebi olemasolust ja kõikidele, kes on soovinud pilte ja kuulutusi sellesse oksjonikeskkonda lisada, on seda ka võimaldatud. Teiste potentsiaalsete huviliste enampakkumisi pole portaal aga korraldanud.

“Pankrotihaldurid olid siiani meie poolt kõrvale jäänud, aga kuna kohtutäiturid ja pankrotihaldurid liituvad ühise koja alla, hakkame loomulikult edastama ka nende pakkumisi,” rääkis Hallaste. “Liituda on soovinud paljud need, kes ei ole seotud sundenampakkumiste korraldamisega, kuid meie eesmärgiks on siiski lihtsustada sundenampakkumiste korraldajate tööd ja pakkuda teenust ainult neile.”

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast


Tags assigned to this article:
Marianne Hallaste

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service