Reklaam:Mida lapsed arvutis teevad?

Suurele osale lastest on saanud arvuti igapäevaseks asjaks. Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere uuris, miks on arvuti laste jaoks nii oluline.

Ingrid Maadvere viis sel kevadel oma kooli 140 õpilase seas läbi küsitluse, millest selgus, et põhi- ja keskkooli õpilased avavad kodus arvuti sageli õppimiseks. Kui lisada arvutile ka muusika, siis on kodutööde tegemiseks saavutatud ideaalne keskkond, kirjutab Tarbija 24.

Küsitlusest ilmnesid ka õpilaste jaoks olulisemad veebilehed. Popimate külgede seas oli kooli ja õppimisega seotud külgi igas astmes: algkoolis Miksike ning põhi- ja keskkoolis E-kool. Vanemad kooliastmed olid ka usinad Google otsimootori kasutajad.

Siiski ei ole õppimine ja hinnete vaatamine ainukesed tegevused, milleks lastel arvutit tarvis läheb. Mängud, meelelahutus ja suhtlemine on samuti tähtsad. Algkasside õpilaste lemmiksaitide sekka kuulusid mängukeskkonnad Y8, Y3, Lastekas ja Mängukoobas. Põhikoolis olid lemmikud suhtluskeskkond Orkut ja videoportaal Youtube.

Gümnaasiumiõpilaste seas oli samuti oluline Orkut, kuid nad nimetasid palju ka uudisteportaale nagu Elu24 ja Delfi.

Maadvere kommenteeris, et kasvava põlvkonna elu pea iga aspekt ongi seotud arvuti ja internetiga. Koolitööd, hinded, info, sõbrad, uudised, meelelahutus – kõik on nende jaoks koondunud arvutisse, internetti.


Tags assigned to this article:
Gustav Adolfi GümnaasiumIngrid Maadvere

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service