Reklaam:Ska Faktori Taavi Otsus Indiast tagasi, naine aga endiselt Indias. Mis toimub?

Bändi “Ska Faktor” liige Taavi Otsus põrutas mõne aja eest koos kallima, endise Kroonika online-toimetaja Getter Lukjanoviga, Indiasse. Täna on mees Tallinnas tagasi, naine aga endiselt Indias. “Tulin ajutiselt tagasi, sest Ska Faktoril ilmub täna uus plaat,” räägib Taavi Gossip.ee ´le, et tema ajutise naasmise põhjus on väga proosaline ja suureks rõõmuks tema fännidele, sest fännid saavad tema uue plaadi “Lollide Armee” esitlusele Von Krahli minna juba täna!

Kolisite mõne aja eest koos kallimaga Indiasse. Kuulisn, et tulite ajutiselt Tallinna? Mis juhtus?
Juhtus see, et plaat on tarvis välja anda. Plaan oli veeta Indias 6 kuud. Tulin ajutiselt tagasi, sest Ska Faktoril ilmus täna (2. Dets- toim.) uus plaat. Plaadi nimeks sai “Lollide Armee”.

Esialgu oli see vaid teoreetiline võimalus, et naasen detsembriks Eestisse. Plaat sai aga kihvt ja tundus mõistlik anda see välja nüüd. Ilma minuta oleks see osutunud pisut keeruliseks, sest kui kontserte ei tee ja plaadist ei räägi, siis pole mõtet seda niisama välja anda. Üldse on meil plaanis anda palju kontserte selle vähese ajaga, mis ma siin veedan. Ühtekokku on neid 18, millest avalikke kontserte on kümmne ligi.

Nii et plaanite peagi tagasi Indiasse minna? Millal ja kauaks?

See ei ole plaan, see on kohe täitsa kindel. Tagasilend on 23. Dets. Nii jõuan täpselt jõuluõhtuks Getteri juurde tagasi. Meie reis kestab kuni Märtsi lõpuni ning tagasi Eestimaal oleme kevade hakul.

Kuidas muidu Indias kohanesite?
Kohanemine võttis ikka pisut aega. Elu on seal hoopis tesitsugune kui siin. Iga uus asi tahab mõningast harjumist. Siiski pean ütlema, et otseselt šokis me ei olnud ja praeguseks on see kõik üsna loomulik.

On seal nii turvaline, et naise sai sinna üksi  jätta?
Üldiselt mitte. Mu süda valutab kog uaeg sellepärast, et ta seal üksi on. See oli siiski tema valik. Ta ei soovinud tulla vahepeal tagasi, sest sel juhul jääb reisi eesmärk täitmata. Pidades siinkohal silmas, et soovisime olla pool aastat eemal, laadides akusid ja tehes pisike restart oma mõttemaailmale. Minu jaoks jääb see punkt nüüd täies mahus täitmata, kuid loodan jätkata tagasi jõudes reisi kohast, kus see pooleli jäi. Siiski on mõned vahvad sõbrad meil õnneks tekkinud ja praegu võin öelda, et ta on üsna turvalises kohas.

Kas olete Indias teiste eestlastega ka kohtunud?
Ma ei näinud kaks kuud ühtegi Eestlast. Alles viimastel õhtutel saime kahe toreda Eestlasega kokku ja tagasiteel lennujaamas kohtasin üht paari, kes olid samuti Eesti poole teel.

Mis teile Indias kõige rohkem meeldib? Mis kõige vähem meeldib? Kas elu vastab teie ootustele-lootustele?

Mis mulle selle maa juures kõige rohkem meeldib on see, et sel on nii palju pakkuda. Kõik need inimesed, kultuurid, arhitektuur ja kõik muu on nii põnev, et korrakski ei saa silmi kinni panna, sest nii võib midagi märkamata jääda. Kohati on raske harjuda mustusega, kuid ma ei ütleks, et mulle seal kohe midagi ei meeldi.

Millega Indias peale n-ö lihtsalt olemise veel tegelete?

Me ei ole seal lihtsalt niisama. Põhitegevus on ikkagi reisimine ja uskuge või mitte aga see nõuab väga palju tegemist ja toimetamist ning ei ole lihtsalt olemisega kuidagi seotud. Minu eesmärk oli end harida, leida inspiratsiooni, õppida uusi pille, suhelda ja avastada. Tegelengi päeviti kitarri harjutamise, lugude kirjutamise ja lugemisega. Seda kõike siis kui oleme parajasti pikemalt kohapeal. Õhtuti võtame osa mõnest üritusest, mis tihtipeale kujutab endast n-ö “Avatud mikrofoni õhtuid”. See on selline mõnus integratsioon, erinevatest maailma otsat kohale tulnud muusikute vahel. Aeg-ajalt võtame omal käel ette reise džunglisse või mõnda vaatamisväärsust vaatama. Selleks rendime üldsielt mootorratta. Üleüldse on seal palju vaadata ja teha. Leiame mõlemad endale piisavalt väljundeid. Siiski oleme me pidevas liikumises. Soovime poole aasta jooksul sellele üüratule maale ringi peale teha. Praegu see soov on pausi peal aga jätkame seda kohe kui tagasi lähen.

Mis on olnud põnevaim sündmus?
Seda on raske kokku võtta vaid paari sõna või lausega. Kindlasti kirjutame oma tegmistest siin-seal ja kui leiame tulevikus, et meenutused on väärt ka
reisiraamatuks kirjutada, siis teeme seda kindlasti.

Kas tunnete ennast Indias veel turisti või juba kui elanikuna?  Kuidas plaanite Indias Jõulud veeta? Mida päkapikult ootate?

Esialgu tundsin end ikka turistina ja selleks ma ka jään, sest selle maa elanik ma ju ei ole. Resideerun seal mõnda aega ja tulen tagasi. Jõulud veedame koos, mis on kõige tähtsam. Mis puutub täpsematesse plaanidesse, siis meile meeldib need asjad lahendada konkreetse hetke ajel. Küll jõulud ise veedavad end meiega. Päkapikult ootan, et sussi sees oleks head õnne, sest seda läheb seal päris palju tarvis.


Tags assigned to this article:
Ska FaktorTaavi Otsus

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service