Reklaam:Omanikud on buumi ajal pangalaenu toel ostetud kodu küljes kinni

Majandusbuumi ajal kinnisvara soetanud on piltlikult öeldes oma elamise külge kinni naelutatud, kuna kopsakat kahjumit saamata pole seda võimalik müüa. Paari aasta taguse buumi ajal kergitasid kinnisvaramüüjad hinnad nii kõrgele, kui vähegi said, pangad andsid kergelt ning madala omafinantseeringu ja marginaaliga laenu ja inimesed ostsid, mis jaksasid. Nüüdseks on kinnisvara väärtus kahanenud 50–60 protsenti, samas on pangalt laenuks saadud summa ikka buumiaegne.

Mida peavad siis tegema inimesed, kes mõistavad, et ostetud kodu ei  vasta nende vajadustele, aga isegi kui õnnestuks kinnisvarast lahti saada, tuleks pangale võlgu jääda kümneid tuhandeid kroone? Eesti suurematel pankadel ja kinnisvarafirmadel pole otsest head nõuannet anda.

“Arvesse võttes hindade langust, tuleb seisu tunnistada ja kui kliendid plaanivad kodu vahetust, siis panga poolt soovitan pragmaatiliselt nimetatud plaanid edasi lükata vähemalt kolm aastat,” ütles Sampo panga juht Aivar Rehe. Tema hinnangul varem majandusolukord ei parane.

Veelgi hullem – Rehe sõnutsi ei tõuse hinnad enam kunagi nii kõrgele, kui need buumi ajal olid, seega on mingi osa kinnisvarasse paigutad rahast igaveseks kadunud.


Tags assigned to this article:
Aivar Rehekinnisvara

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service