Reklaam:Eestis on kadunud 3500 HIV-positiivset

Kuigi tervisekaitseinspektsioon on juba üle kümne aasta pidanud täpset arvestust lisanduvate HIV-diagnooside üle, pole ikkagi teada, mitmel inimesel Eestis tegelikult viirus on.

Tervise Arengu Instituudi HIVi/AIDSi eksperdi Kristi Rüüteli sõnul jääb WHO 2007. aasta hinnangul HIVi nakatunute arv Eestis 5400 ja 19 000 vahele. Eesti eksperdid on arvamusel, et neid võiks olla 11 000–12 000, vahendab meditsiiniuudiste portaal Mu.ee.

Alates 1988. aastast on Eestis HIVi diagnoositud rohkem kui 7000 korral. Umbes 3500 viirusekandjat on arstide juures jälgimisel ja täielikult teadmata on ülejäänud 3500 saatus.

Kes on need kadunud 3500 HIV-positiivset? Rüütel arvab, et üsna suur osa neist on ilmselt süstivad narkomaanid. “Me ei tea nendest midagi. Ei seda, kui kehv nende tervis võib olla, ega seda, kui suur nende viiruskoormus on,” märkis ta.

Osa neist on anonüümselt diagnoositud ja osa võib olla selliseid, kes on kuskil eriarsti juures diagnoosi saanud, aga ripakile jäänud. Keskset andmebaasi, kuhu kogutaks kõigi HIVi nakatunute terviseinfo veel ei ole, tõdes Rüütel.


Tags assigned to this article:
AidsHIVKristi Rüütel

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service