Reklaam:Pärnus toimub Norra nädal

9.-15. novembrini toimub Pärnus Norra nädal, mille raames leiab aset joonistusvõistlus, avatakse graafiliste fotode, plakati- ning raamatunäitus, huvilistel on võimalus kuulata Norra rahvamuusikat ja muinasjutte, toimuvad seminarid. Nädala avab esmaspäeval kell 17.00 Cafe Grandis Norra suursaadik T. E. Hr Stein Vegard Hagen.

Norra nädala eel, 2.-6. novembrini toimub Raeküla Gümnaasiumis laste joonistusvõistlus “Trollid, mäekollid ja vetevaimud läbi Eesti laste silmade”. Võistlusel osalenud tööd jäävad vaatamiseks Raeküla Vanakooli Keskuse kontserdisaali kuni käesoleva aasta lõpuni.

Terve nädala jooksul on linnas vaatamiseks mitmed näitused.

Esmaspäeval, 9. novembril avatakse Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas Norra raamatunäituse “Erta-berta-sukkererta” väljapanek, mida on võimalik uudistada kuni nädala lõpuni. Cafe Grandis avatakse Norra fotograafi Morten Haugi graafiliste fotode näitus, mis jääb avatuks samuti kuni nädala lõpuni. Iga päev on võimalus nautida Norra kirjandust ja kultuuri- ning reisimuljeid Cafe Grandis toimuval kellaviieteel. Raeküla Vanakooli Keskuses on üles pandud Norrat tutvustav plakatinäitus, mis on huvilistele vaatamiseks kuni käesoleva aasta lõpuni. Esmaspäevast reedeni on Pärnu Kunstikoolis trollide teemaliste aiapostimaalide näituse väljapanek. Raeküla Vanakooli Keskuses toimuvad videvikutunnid, kus teemadeks on Norra keel ja meel, Norra rahvussümboolika ja riiklikud tähtpäevad ning Norra hariduselu.

Teisipäeval, 10. novembril toimuvad Villa Artises (A.Adamsoni t) jututunnid “Ida pool päikest ja lääne pool kuud”. Norra muinasjutte jutustab Piret Päär ning Norra rahvamuusikat mängib Cätlin Jaago.

Neljapäeval, 12. novembril toimub Cafe Grandis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatav äriseminar “Kuidas leida ärikontakte Norras?” Sama päeva õhtul kell 17.00 avatakse Villa Artises Th.Kittelseni näitus “Trollid, mäekollid ja vetevaimud”. Sütevaka Humanitaargümnaasiumis toimub salongiõhtu Knut Hamsuni romaanide põhjal tehtud filmidega (filmid PÖFF festivali kavast)

Reedel, 13. novembril toimub Raeküla Vanakooli Keskuses infoseminar “Põhjamaade toetusfondid – kultuuri- ja haridusvaldkonna edendamine”.

Laupäeval, 14. novembril toimub Vanakooli Keskuses kontsert Norra muusikaga.

Pühapäeval, 15. novembril toimub Raeküla Vanakooli Keskuses virtuaaltuur “Norra ja noored”.

Seoses Norra nädalaga korraldab Norra Suursaatkond koostöös Villa Artisega Norra-teemalise viktoriini õpilastele.

Villa Artis ootab näitusele ka Norrast suveniirina kaasa toodud trolle! Näituse lõppedes tagastatakse trollid omanikele!

Norra nädala korraldajad on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Pärnu Keskraamatukogu, Sütevaka Humanitaargümnaasium, Th.Kittelseni muuseum (Norra), Buskerudi maakond (Norra), Cafe Grand, Villa Artis, Pärnu Kunstikool, Pärnu Raeküla Gümnaasium, Raeküla Vanakooli Keskuse avatud kultuurikeskus, koolituskeskus ja noortekeskus ning Norra Suursaatkond Eestis. Toetavad Pärnu Maavalitsus ning Pärnu Linnavalitsus.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service