Reklaam:August Künnapu tutvustab oma uuemat loomingut

Kolmapäeval, 4. novembril kell 18.00 avab August Künnapu (s. 1978) pärast mõneaastast pausi kodumaises näitustegevuses isikunäituse “Maalid/Paitings 2008 – 2009”.

Näituse keskmes on inimene ja tema olemuse erinevad vormid. Spetsiaalselt näituseks on tehtud uus maaliseeria graatsilistest võimlejatest. Välja on pandud ka valik Eestis seni avaldamata uut loomingut, mida on varem näidatud Künnapu isikunäitustel Walesis (koos Vilen Künnapuga), Berliinis ja Riias.

“Püüan alati edasi anda portreteeritava(te) hinge. Maalikunstis huvitab mind endiselt värvikirkus, selgus, lihtsus ja kergus. Kerguse all pean silmas õhulisust ja lendlevust, mitte pinnapealsust ning kerglust. Antud märksõnad peavad paika ka hubastest galeriiruumidest lähtuva näituse kujunduses.” ütles Künnapu.

Künnapu looming on pälvinud tähelepanu juba mõnda aega nii kriitikute kui kogujate hulgas. Tema isikupärane ja intiimne maalimislaad tõmbab justkui magnetiga. Sellel näitusel võib täheldada Künnapule omaseks saanud stiili − kunstiku püüet säilitada kujutatu algupärast, tõetruud olemust, midagi ilustamata.

Oma olemuselt on August Künnapu tööd jätkuvalt uurivad, ainukordsed ja elulised, teinekord üllatavad − nagu kunstnik isegi.

Näitus jääb Tam Galeriis avatuks 28. novembrini 2009. a.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service