Reklaam:Tallinna Ülikoolis toimub konverents “Eessõnad ja arvustused kui sotsiaal- ja humanitaarteaduste lävepakud”

30. oktoober – 1. november toimub Tallinna Ülikoolis (Silva õppehoone, ruum S-420) rahvusvaheline konverents “Eessõnad ja arvustused kui sotsiaal- ja humanitaarteaduste lävepakud”.

Konverentsil võetakse luubi alla eessõnad ja arvustused kui omaette täieõiguslikud tekstid, mis iseloomustavad kultuuri. Need tekstid suhestuvad kultuuriga semantilise pidevuse või katkestuse kaudu just nimelt tänu oma piirilasetsevale iseloomule. Konverentsil analüüsitakse neid taoliste mõistete ja kultuurilisi funktsioonide raames nagu kommentaar, sissejuhatus, resümee, selgitamine, ümbersõnastamine, jne. Keskendumaks eessõnadele ning arvustustele sotsiaal- ja humanitaarteadustes, jäetakse kõrvale kirjanduslikud tekstid; analüüsihaaret laiendatakse aga distsipliinide- ja kultuuride vahelisel suunal (antropoloogia, sotsioloogia, ajalugu).Osalejaid on Eestist, Soomest, Prantsusmaalt, Itaaliast, Saksamaalt, Põhja-Aafrikast jm.

Konverentsi töökeelteks on inglise ja prantsuse keel.

Inglise keeles toimub 30. oktoobri ennelõunane sessioon, kus esineb ka üks peakülalistest Kevin Dwyer Kairo Ameerika Ülikoolist. Konverentsi toetab Eesti Teadusfond, korraldavad Tallinna Ülikooli Germaani-Romaani Keelte ja Kultuuride Instituut ning Eesti Humanitaarinstituut.

Konverents on tasuta ning avatud kõigile huvilistele!


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service