Brasiilia alistas jalgpalli maailmameistrivõistluste avamängus tulemusega 3:1 Horvaatia. Võitjate kangelaseks kerkis Sao Paulos Neymar da Silva Santos Júnior, kes võõrustajad kaotusseisust välja aitas, vahendab Delfi.

Kohtumist alustas paremini Horvaatia, kes sai avaminutitel läbi tsenderduste mitu head võimalust skoor avada. Surve kandis vilja 11. minutil, kui pall võttis Ivica Olici madalast söödust mitu rikošetti ning Brasiilia väravasse lendas. Värava autoriks märgiti Madridi Reali kaitsja Marcelo. Muide, Brasiilia polnud kunagi varem MM-il omaväravat löönud.

Pärast kaotusseisu jäämist suutis Brasiilia mängu domineerima hakata. 29. minutil jõudis kodumeeskond lõpuks viigiväravani, kui 22-aastane Barcelona ääremängija Neymar vasturünnaku täpse kauglöögiga lõpetas.

Neymar
Neymar (Foto: 2014 FIFA World Cup on June 12, 2014. AFP PHOTO / ODD ANDERSEN)

Teist poolaega alustas kindlamalt Brasiilia, kuid head võimalused hakkasid tekkima alles paarikümne minuti järel. 69. minutil sai Brasiilia koondise ainus kodumaal mängiv mees, Fred, palli karistusalas oma valdusse. Dejan Lovren üritas brasiillast takistada ning tegi jaapanlasest peakohtuniku Yuichi Nishimura arvates vea. Penalti realiseeris Neymar, kuigi Stipe Pletikosa oli väga lähedal suurepärase tõrje tegemisele.

Brasiilia võidu vormistas 60 000 pealtvaataja ees 89. minutil Oscar, kes brasiillaste vasturünnaku sooloesitusega realiseeris. Chelsea poolkaitsja sai kirja nii värava kui väravasöödu.