Reklaam:ETV Noortekoor pälvis tiitli “Aasta Naiskoor 2009”

24. oktoobril toimus Jõhvi Kontserdimajas Eesti Naislaulu Seltsi 15. aastapäeva pidulik kontsert, kus kuulutati välja ka Aasta Naiskoor 2009 – ETV Noortekoor. Kandideerida said kõik Eesti Naislaulu Seltsi koorid ja lõpliku otsuse tegi Eesti Naislaulu Seltsi juhatus.

ETV Noortekoor töötab dirigent Külli Kiiveti juhatusel sügisest 2006 ning alates esimeset konkursivõidust 2007. aasta suvel Kreekas on koori saatnud edu nii Eesti kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. 2008. aastal pälvis koor kulddiplomi ja parima Eesti koori tiitli VII Pärnu Rahvusvahelise Koorifestivali raames toimunud rahvalaulukonkursil, samuti I koha Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale pühendatud neidudekooride võistulaulmisel A-kategoorias.

Aprillis 2009 võitis koor peapreemia ja kaks eripreemiat 45. Montreux rahvusvahelisel koorifestivalil Šveitsis. Edu saatis koori ka Suurbritannias toimunud 63. rahvusvahelisel muusikafestivalil “The Llangollen International Musical Eisteddfod 2009”, kus võideti I koht naiskooride, II koht rahvalaulukooride ja IV koht noortekooride kategoorias ning osaleti Maailma Koori tiitlivõistluse finaalis.

ETV Noortekooris laulab kolmkümmend 16-19-aastast neidu. Koori hääleseadja on metsosopran Teele Jõks. Eesti Naislaulu Seltsi liige on koor 2008. aastast.

Külli Kiivet: “See on meile suur tunnustus ja ma olen väga õnnelik, et kõikide tublide naiskooride seast tunnustati just ETV Noortekoori tegemisi”.

Koori järgmine suur esinemine on 7. novembril Nokia Kontserdimajas Lasteekraani Muusikastuudio 20. hooaja avakontserdil “Õigus olla laps”, mis on pühendatud ÜRO lapse õiguste konventsiooni 20. aastapäevale.Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service