3-aastane autist Iris Grace Halmshaw osutus andekaks kunstnikuks

Kuigi autistlikud lapsed ei saa tihti tavakoolis hakkama, et tähenda see, et nad oleksid teistest lastest vähem andekad. Tegelikult on nii mõnigi autist näidanud mingil kitsal alal talenti või osutunud isegi geeniuseks. Üks sellistest lastest on 3-aastane Iris Grace Halmshaw Inglismaalt, kelle vanemad avastasid, et tüdruk armastab üle kõige maalida.

Kui Iris oli varem väga närviline ja pahur laps, siis pärast autismi diagnoosimist aastal 2011 hakkasid tüdruku vanemad probleemile lähenema mitte-tradtsiooniliste kasvatusmeetoditega ja katsetasid, mida tüdrukule endale teha meeldib. Üks tegevustest, mis on lapsel areneda ja rõõmus olla aidanud, ongi maalimine. Juba ainuüksi paberi ja pintsli nägemine paneb Irise näo särama.

Tema impressionistlikke maale on võrreldud isegi Monet´ga ja nendest ei ole vaimustuses mitte ainult armastavad vanemad vaid ka ülejäänud maailm. Esimene müüdud maal teenis Londoni heategevuslikul oksjonil 830 naela, kõik müügist saadud tulu on vanemad seni kulutanud tüdruku maalimistarvete ostmiseks ja raviks, mille peale kulub aastas ligi 7000 naela.

Esimene artikkel Irisest kirjutati juunis ja tema isa Peter-John ütles 4. juulil ajalehele Leicester Mercury, et pärast seda on Irise kodulehel käidud kahesajast erinevast riigist ning sisse on antud hulgaliselt tellimusi. Lisaks saadetakse palju kirju, kus teised autistlike laste vanemad jagavad oma kogemusi. Tüdruku ema ja isa sõnul oligi nende esmane eesmärk Irise lugu avalikustades positiivse sõnumi levitamine teiste autistide perekondadele.

Iris Grace´i maalidega saate tutvuda siin: irisgracepainting.com

Vaata lisaks:
Helena-Reet: Kutsun üles mõttetalgutele “Kuidas saame paremini mõista ja aidata autismispektri häirega lapsi e. Autismiabi ABC”


Tags assigned to this article:
AutismautistIris Grace Halmshaw

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service