Reklaam:ID-pileti juurde ei nõuta enam õpilaspiletit

Alates tänasest, 5. oktoobrist ei nõuta ID-pileti kasutamiseks enam õpilase soodustuse tõestamiseks õpilaspileti esitamist, kuna ID-pileti andmebaas liidestati riikliku Eesti Hariduse Infosüsteemiga (EHIS).

Õpilas- ja üliõpilassoodustusega ID-pileti ostmisel esitatakse päring EHIS-e andmebaasi, kontrollimaks vastava isiku õigust soovitud pileti ostmiseks. Selline automaatne päring tagab, et sooduspileti saab osta ainult neile isikutele, kes selleks õigusi omavad. Õpilased ei pea enam bussis õpilaspiletit kontrolörile ette näitama ja sõiduõiguse tõestamiseks piisab neil ID-kaardist. Samuti ei pea kontrolörid enam soodustust võimaldavat dokumenti eraldi küsima.

ID-pileti ostutoimingu juures inimeste jaoks midagi ei muutu. Olenemata sellest, kas piletit soovitakse osta telefonitsi, internetist või kioskist, toimub isiku õpilase staatuse kontroll ostuhetkel elektrooniliselt nii, et piletiostjale see välja ei paista.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on see uuendus eelkõige linna ühistranspordi ja ka muude ID-piletite kasutamiseks oluline edasiminek. “Elektroonilise pileti üks oluline mõte ju ongi see, et vähendada paberdokumentide vajadust. Mul on hea meel, et läbimurre toimus e-lahendusi kõige kõrgemalt hindavate noorte jaoks,” ütles abilinnapea.

Samuti avaldas Mutli lootust, et EHISega analoogselt õnnestub edaspidises koostöös riikliku Sotsiaalkindlustusameti Infosüsteemiga (SKAIS) vabastada kõik pensionärid pensionitunnistuse esitamise kohustusest ID-piletiga soodustuste kasutamiseks.

Lisaks Tallinna linna ühistranspordile on ID-pilet laialdaselt kasutusel ka Elektriraudteel.


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service