Reklaam:Ene Hion Ohmygossip.ee’le: Elukutse pole noorus – see ei lähe mööda

ETV’s tähistati eile legendaarse raadio- ja telemehe Valdo Pandi 85. sünnipäeva tema biograafia “Valdo Pant — aastaid hiljem” esitlusega. Raamatu autor on Pandi endine kolleeg Ene Hion, kes väljendas lootust, et armastatud ajakirjaniku biograafia aitab edasi elada mälestusel erudeeritud ning empaatilisest ajakirjanikust, kes võiks olla eeskujuks nii tänastele kui tulevastele meedia tegijatele.

Ohmygossip.ee’l õnnestus ajakirjaniku ning kirjaniku Ene Hion’iga põgusalt vestelda. “Elukutse pole noorus – see ei lähe mööda,” räägib Ene Hion Ohmygossip.ee’le ning ütleb, et on õppinud ajakirjanikuks ning seda ametit terve elu pidanud. “Olen õppinud ajakirjanikuks ja seda ametit pidanud.” (Lõpetas 1955 ajakirjanduse erialal Moskva ülikooli, töötas 1955–88 ajakirjanikuna Eesti Raadios – toim.)

Ene räägib, et teda köidavad inimesed ning oma huvina toobki staažikas ajakirjanik välja just inimesed. “Mind huvitavad inimesed,” võtab Ene suure mõtte lühidalt ja konkreetselt kokku.

Mida põnevat aga meenutab ta eelmisest aastast? Ene on aktiivne naine ka soliidses eas — osaleb seminaridel ning eile esitles kolleeg Valdo Pandist kirjutatud autobiograafiat. “Osalemist mõnel MTÜ Kodanikukoolituse seminaril. Pandi raamatu kirjutamist.”

Uurime ka, millised on proua Ene Hioni plaanid lähemal ajal ja aastaks üldisemalt ning saame rõõmsa ja toreda vastuse, mida eestlased tihti välja öelda ei julge. Nimelt on Enel plaanis täiel rinnal elu nautida! “Mis plaanid võivad olla üheksakümnendale eluaastale läheneval inimesel? Nautida elu!”

Küsime ka, kas tal on midagi sellist südamel, mida sooviks avalikult välja öelda. “Soovin tänada kõiki ja paluda vabandust nendelt, kellele olen tahes-tahtmata haiget teinud.”

 

Valdo Pant (21. jaanuar 1928 Valgjärve vald – 30. juuli 1976 Tallinn) oli raadio- ja teleajakirjanik, publitsist ning dramaturg, kes saavutas oma loomingu ja esinemistega suure usalduse, tunnustuse ja populaarsuse. Valdo Pant on valitud 20. sajandi saja suurkuju hulka.


Tags assigned to this article:
Ene HionValdo Pant

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service