Reklaam:Maailma esimene leelokonverents. Mi ooda Teid Verskahe!

9.-10. oktoobril peetakse Värskas konverents, mis pühendub selle aasta võtmeteemale – seto leelole. 2009. a oktoobris otsustab UNESCO seto leelo maailmapärandi nimekirja võtmise. Maailma esimene leelokonverents annab põhjaliku pildi seto leelo minevikust, olevikust ja tulevikust.

Konverentsi põhiettekannetena on oodatud seto leelo käsitlused eri vaatenurkadest. Eraldi sessioonidena tulevad ettekandele noorte uurimistööd ja muud aktuaalsed seto teemad, eelistatavalt vaimsest pärandist. Konverentsi põhiettekanded koondatakse kogumikku, mis avaldatakse kas trükisena või internetis. Konverentsi töökeeled on seto ja eesti keel.

Ettekannete pikkus on 20 minutit + 5 minutit aruteluks. Lisaks suulistele ettekannetele on teretulnud stendiettekanded. Esineda soovijatel palutakse 15. septembriks saata ka oma ettekande teesid (kuni 500 tähemärki) ühes konverentsi töökeeles. Teeside põhjal valib ettekanded välja konverentsi komitee ning teatab oma otsusest hiljemalt 20. septembriks.

Kirjas palutakse märkida, kas plaanite konverentsil viibida ühe või kaks päeva ja kas vajate majutust. Konverentsist osavõtt on tasuta, täpsustamisel on tasuta ööbimisvõimalused. Osalejatel tuleb tasuda söögikordade eest.

Konverentsi müügiletti on võimalik müüki anda Setomaa-teemalisi infokandjaid (raamatuid, heliplaate jms). Toimub ka leelokoore tutvustav näitus, selleks palume kooridel ette valmistada plakatisuurune ülevaade oma koorist (ajalugu, liikmed, fotod, esinemised, plaadid jm huvipakkuv). Vajadusel võib abi küsida korraldajatelt (nt muuseumidelt).

Konverentsile on kutsutud kogukonna liikmed, teadlased, lauljad ja kuulajad, vanad ja noored.

Ootame Teid Värskasse!
Mi ooda Teid Verskahe!

Konverentsi korraldamist toetab Kultuuriministeerium.

Küsimustele vastab ja osalejaid registreerib: Helen Alumäe, Setomaa teadusnõukogu koordinaator, helen.alumae@gmail.com ; tel. 529 4033.


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service