Reklaam:

Viimsi vabaõhumuuseum: Valgete Ööde Festival

R, 15. juuni 2012 21:00, Viimsi vabaõhumuuseum, Viimsi vald
L, 16. juuni 2012 21:00, Viimsi vabaõhumuuseum, Viimsi vald

Parimad artistid, head filmid , imeline merevaade ja aasta valgeimad ööd – see on VALGETE ÖÖDE FESTIVAL Viimsis.
 
Valgete Ööde Festival tuleb jälle! Seekord juba kolmandat aastat järjest Viimsi Vabaõhumuuseumis 15-16. juunil. See on festival, kus põimuvad kaunid taluõue kontserdid, head Eesti filmid ja iidne rannarahva kultuur.
 
Sel aastal toimub festival kahel järjestikusel päeval 15-16 juunil Viimsi Vabaõhumuusuemi Kingu talu hoovis. Esimese päeva kontsertprogrammis astuvad kell 21 ühiselt üles Eesti viimase aja edukaimad popartistid Ott Lepland ja Lenna. Mõlemad lauljad esinevad koos bändidega ja seda festivali atmosfääriga sobiva akustilise kavaga. Lisaks nende läbi aegade parimatele lugudele kuuleb kontserdil Oti poolt ka tänavust Eesti eurolaulu „Kuula“ ning Lenna viimast hitti „Mina jään“. Esitusele tuleb ka ühislugusid, millest tuntuim on nende paari aasta tagune menuhitt „Sinuni“. Kontsertprogramm kestab kokku 90 minutit.
 
Peale kontserti kell 23, näidatakse samas kohas suurel ekraanil Eesti tänavust hittfilmi „Üksik saar“, kus teiste seas astub kinolinale ka Lenna Kuurmaa. Lüürilis-groteskne film on mosaiikportree üksildasest linnakeskkonnast, kus inimesed elutsevad kui isoleeritud saared, mis kaugemalt vaadates moodustab suure arhipelaagi. Vana mustlase surm, raudteerööbastel lamav tütarlaps, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, meie kangelased tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Filmi režissöör on Peeter Simm ja osatäitjad Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsep jt.
 Vaata filmi tutvustavat treilerit – http://www.youtube.com/watch?v=jMxTYk47LWg
 
Festivali teine päev on täis kaunist rahvamuusikat ja hoogsaid folkrütme. Kell 21 esinevad Eesti populaarseim folkansambel  Zetod ning legendaarsed Johansonid. Need kaks rahvamuusikakollektiivi kohtuvad laval esmakordselt ning mis sellest välja kukub, tuleb ise kohapeale kaema tulla…
 Zetod on Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala vilistlase Kristjan Priksi juhendamisel Värskas noortebändina sündinud muusikanähtus. Idee panna noored seto poisid nende omakultuuri võtmes pop-rocki tegema oli toona põnevust tekitav ning on selle seltskonna tänaseks välja viinud menuni, mida ei ole saanud nautida ükski teine pärimusmuusikat arranžeeriv Eesti kooslus.
 Johansonid – Kärt, Jaak, Mart ja Ants astuvad ettevaatlikult mööda sõnade ja viiside piire,
 laulavad kordamööda ja koos ning proovivad erinevaid pille. Vahel omavahel, vahel koos sõpradega.
 Nende lauludes ja lugudes saavad kokku autorilaul ja rahvalaul, Tallinn ja Tartu, meri ja mets, soe ja külm… Kontsertprogramm kestab kokku 90 minutit.
 
Peale kontserti kell 23, näidatakse väliekraanil põnevat dokkfilmi „Uus maailm“. Selle  2011. aastal Eesti parimaks filmiks tunnistatud dokumentaalfilmi keskmes on Tallinnas asuva Uue Maailma linnaosas tegutseva Uue Maailma Seltsi elu viie aasta jooksul. Mis jääb järele hullusest, kui see on vaja ühel hetkel projekti pakendada? Kuidas hoida aastate jooksul elus loovat kaost? Mida teha inimsuhetega, mis ei allu projektiloogikale? Film “Uus Maailm” jälgib ühe idealistliku liikumise sündi, selle elu ja valu viie aasta jooksul. See on ühe revolutsiooni anatoomia: lugu inimestest, suhetest ja suurest muutumisest. Seikluslik draama kus põimuvad armastus ja anarhia. Filmi režissöör on Jaan Tootsen.

 
Piletite hinnad:
 05.04.12-15.05.12
 1 päeva pilet kõigile 11 €
 2 päeva pilet 20 €
 
Kõikidele American Expressi krediitkaardi omanikele soodustus -20%.
 Soodustusega pileti ostmiseks kasutage oma isiklikku sooduskoodi!
 American Expressi kaardiomaniku kood moodustub järgmiselt:
 Blue kaart – AB + 5 viimast kaardi numbrit ;
 Gold kaart – AG + 5 viimast kaardi numbrit;
 Platinum kaart – AP + 5 viimast kaardi numbrit;
 
Korraga saab ühe koodiga lunastada kuni 4 piletit.
 American Expressi soodustus kehtib täishinnaga pääsmetele
 
16.05.12-kontserdini
 1 päeva täispilet 13 €
 1 päeva sooduspilet 12€
 2 päeva pilet 22 €
 Soodustusi ei ole
 Kuni 6 aastased lapsed k.a saavad festivalile tasuta
 
Sissepääs avatakse 1h enne algust
 Kontsert kestab 4 tundi
 

Piletite hinnad kohapeal:
 Täispilet 15 €
 Sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär) 13 €
 


Tags assigned to this article:
Valgete Ööde FestivalViimsi Vabaõhumuuseum

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service