Reklaam:

Laulja Alen Veziko Gossip.ee’le: See paistab lavalt välja, kui laulja ei samastu tekstiga

“Eelmise aasta detsembris laulsime koos Luisa Värgiga linti talvise armastuslaulu “Nüüd taas sajab lund”. Kuna meie koostöö sujub siis otsustasime selle aasta juulis teha koos ühe suvise kontsertsarja. Tulge kuulama,” paljastab Alen Veziko Gossip.ee’le oma suveplaanid.

Alen Veziko, teil ilmus äsja uus album “Öö kuulub mulle”. Kui kaua seda singlit koostasite ning millised laule sealt plaadilt kuulda saab?

Laulu nimega “Öö kuulub meile “ lindistasime ja ehitasime peaaegu 2 kuud. Ma ise pean seda lugu enda kohta uueks lähenemiseks muusikasse ja stiili. Tegemist on kaasaegsema helikeelega ja kogu teostus on palju popilikum kui see mida ma siiamaani olen teinud. Tegelikult võib seda öelda terve uue albumi kohta. Möllu ja vunki on seal palju, hea energiaga ja kohati mõnusalt chill.
 
Kes teile põhiliselt laulusõnu kirjutab?

Tekstid kirjutan enamasti ise. Mulle meeldib, kui sõnades on midagi isiklikku või on mõni teema mis puudutab. Lihtsalt “puid ja põõsaid” laulda ei ole mõtet ja see paistab ka lavalt välja, kui laulja ei samastu tekstiga. Mulle on ette heidetud, et ma olen kohati laulutekstiliselt liiga terav või kasutan keelt meelevaldselt aga ma arvan, et see on minu kui looja/autori õigus.
 
Kas teie uus singel on ka raadiojaamades olemas juba?

“Öö kuulub meile” peaks olema ka raadiojaamades aga esimene ametlik singel plaadilt kannab nime “Hommikupoole ööd” seda võib julgelt küsida.
 
Kas meenub mõni põnev seik mõnelt esinemiselt?

Oi, eks neid seiku on palju ja rohkemgi veel. Olen esinenud peaaegu 15 aastat ja selle aja jooksul juhtub nii mõndagi. Alates sellest, et kontserti on tehtud küünlavalgel, kuna kogu maakond on ilma elektrita ja lõpetades sellega, et jäime kontserdipaigas lifti kinni.
 
Kord Leedus festivalil esinedes olime sunnitud keset ööd kohale kutsuma hotelli direktrissi, kuna meie trummar oli ennast tuppa lukustanud, kõrvaklapid pähe pannud, kuulas Pink Floidi ning magas südamerahus õndsat und. Hotellisüsteem endistes sotsialismiriikides võib olla üsna veider. Varuvõtit võis kasutada ainult direktor isiklikult ja kuna hotell oli välja müüdud ajasime ta öösel voodist välja ja nõudsime tegutsemist
 
Kas te ka duette laulate mõne tuntud lauljaga?
Eelmise aasta detsembris laulsime koos Luisa Värgiga linti talvise armastuslaulu “Nüüd taas sajab lund”. Kuna meie koostöö sujub siis otsustasime selle aasta juulis teha koos ühe suvise kontsertsarja. Tulge kuulama.
 
Millal ja kus lähemal ajal esinete?
Käimas on plaadiesitluskontserdid siis saab meid kuulata:
19.mai kl 22 Tartu Püssirohukelder
26.mai kl 22 Imavere Kõrts
01.juuni kl 23 Rakvere Virma Pubi
02.juuni kl 22 Tallinn Chicago 1933
 
Lisainfot esinemiste ja tegemiste kohta saab aadressilt www.alen.ee.
 
Plaanid suveks?

Palju esinemisi ootab ees. Nagu juba ütlesin suvetuur koos Luisa Värgiga ja veidi tahaks Eestimaa suve ka nautida.
 
Südamelt ära?

Kuna kevad on käes, soovin inimestele, et nad võtaksid veidike aega ja naudiksid seda. Päikest kõigile.
 
Mida te arvate talgutepäevast “Teeme ära”. Kas te ise ka 5. mail osalesite koristustalgutel?

Ma arvan, et see on tänuväärne üritus, kuigi mulle tundub, et kui inimesed enda järel veidi rohkem koristaksid, ma pea silmas eelkõige loodust, siis poleks selliseid kampaaniaid vaja korraldada. Ise ei osalenud. Istusin viimaseid hetki stuudios ja lihvisin plaati, mis esmaspäeva varahommikul tehasesse läks.


Tags assigned to this article:
Alen Veziko

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service