Reklaam:

Helena-Reet: Kuidas valmib Ohmygossip Couture’i “Geisha”

Helena-Reet: Kuidas valmib Ohmygossip Couture’i “Geisha”

Tänases blogis teen taas juttu kunstist, täpsemalt näitan teile, kuidas valmib Ohmygossip Couture’i “Geisha”, et saaksite inspiratsiooni oma “Geishade” valmistamiseks. Valmis originaaltöö on kaunis kingitus sõbrale, hinnaline müügiartikkel või uhke kaunistus oma kodu seinale. Originaaltööst pildistatud võtteid saab aga arvutiga huvitavalt kujundada ja paigutada postkaartide, (vesi)märkmepaberite, plakatpiltide, kanga või mõne muu teile meelepärase eseme peale trükkimiseks…

Materjal / töövahendid:
1. Joonistusblokk A5 200g “Daler Rowney”-  väga hea Inglismaal valmistatud ilma optiliste valgendajateta ja neutraalse Ph’ga paber.
2. Harilik pliiats “Lyra” – Saksamaal toodetud 5B pliiats (veits määrib, muidu väga hea)
3. Scrapbook paberid “Princess Fairytale” 8″x8″ – Taiwanis toodetud Katie Pertiet’i looming Dovecraft’ile
4. Scrapbook paberid “Minicutties Rosen” 8,5x10cm
5. Blue Paper Blossoms 24tk pakis “Dovecraft”
6. Akvarellpliiatsid “Koh-I-Noor” 36 pliiatsiga komplekt
7. Akvarellvärv Polycolor 003 “Daler Rowney”
8. Kustukumm “Faber-Castell” Dust free
9. Pintsild “Conda” nr 6 ja nr 8
10. Hõbedane Perlen Pen “Viva Decor”
11. Liimipulk “Koh-I-Noor” 15g
12. Käärid
13. Ohmygossip Couture visiitkaart
14. Arvuti + programm Picasa3

Töö käik:

1. Kõigepealt teen põhja — joonistasin harilikuga paberile Geisha kontuurid. Seekord joonistasin ka kõik juuksed harilikuga. Kes sarnaselt soovib teha, siis soovitan nii suurt pinda pliiatsiga kattes kasutada käe all puhast paberilehte, sest vähemalt minu harilik määris kõvasti ning kustutamist oli palju.

2. Värvisin akvarellpliiatsitega kleidi ja roseti

 

3. Lõikasin Scrapbookpaberitest välja kleidi kaeluse kaared ning ülemise pildiosa tausta ning kleepisin tööle. Selleks, et täpselt õiget kuju saada, pane oma töö vastu aknaklaasi ning aseta scrapbook-paber töö peale. Siis saad harilikuga õrnalt tõmmata täpsed kontuurjooned, et töö õigesti välja lõigata.

4. Täiendasin juba hariliku pliiatsiga joonistatud juukseid musta akvarellpliiatsiga. Seejärel ajasin märja pintsliga laiali akvarellpliiatsiga kaetud pinnad ning tegin rosetile hõbedase akvarellvärviga ääred. Iga kord, kui hakkate erinevat akvarellpliiatsi värvi märja pintsliga hajutama, loputage pintsel eelmisest värvist puhtaks! Kui kitsaid mustreid kattes värv siiski laiali jookseb, saate seda parandada salvrätiku nurgaga.

5. Nüüd oodake natuke värvide kuivamist… Üldiselt kuivavad need väga ruttu, max 10minutit.

6. Kleepisin rosetile lahtise lilleõie. Pane liimi ainult südamikule, siis jäävad lillelehed kaunilt liikuma. Südamikuks lõikasin visiitkaardist välja pisikese Ohmygossip Couture elemendi.

7. Viimistluseks kasutasin hõbedast pärlpliiatsit, millega saab teha kauneid tööst ettekerkivaid pärlitäppe! Sädelevad päikese käes ning lisavad tööle glamuuri — nendel laske kuivada ööpäev! 🙂

8. Valmis töö pildista üles ja tõmba arvutisse! Esiteks on see tore mälestus, mida on kerge elektrooniliselt sõpradele saata, teiseks aga saab sellega arvutis “imesid” tegema hakata. Piisab, kui sul on kõigile tasuta kättesaadav Picasa3 programm ning sa saad oma valmis tööd “mitmekesistada” — võid lisada värve, muuta toone, valgust või kirjutada juurde teksti. Näiteks võid teha isikliku e-postkaardi ning kui väga vinge välja tuleb võid selle hiljem ka suvalises fotopoes postkaardile trükkida.

Tänu arvutile võid esialgu originaaltöö endale jätta ning valmis arvutisse tõmmatud tööd kasutada kas T-särgile või padjakangale trükkimiseks; seinamaali (koopiateks) või mõneks muuks lahedaks lahenduseks…

Mina pole oma Ohmygossip Couture’i originaaltööle veel raami leidnud aga püüan seda teha kiiremas korras, et töö kahjustatud ei saaks. Lahtised tööd kipuvad kortsuma, määrduma või kui teil on lapsed, võib juhtuda, et nendele ilmub ootamatult mõni lisakaunistus “vabakäe tehnikas” 😀

Pane pea tööle ja tee kunsti, mis täidab su südame päiksega ning toa kaunite värvidega!

 

 

Vaata ka:
Helena-Reet: Kuidas valmib Ohmygossip Couture’i öökullipilt “Lovely owl”

 

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service