Helena-Reet: Kuidas valmib Ohmygossip Couture’i öökullipilt “Lovely owl”

Helena-Reet: Kuidas valmib Ohmygossip Couture’i öökullipilt “Lovely owl”

Tänane blogi on käsitöö- ja kunstiteemaline. Olen lisaks ehetedisainimisele ja meisterdamisele juba mõnda aega lummatud Scrapbookingust. Üldse DIY (Do it yourself! – tee ise) on minu teema… Nüüd otsustasin seda joonistamise ja maalimisega miksida ning valmistada vahvaid lastetoa pilte. Tänaseks teemaks on: “Kuidas valmib Ohmygossip Couture” öökullikesega pilt “Lovely owl”.

Materjal / töövahendid:
1. Joonistusblokk A5 200g “Daler Rowney”-  väga hea Inglismaal valmistatud ilma optiliste valgendajateta ja neutraalse Ph’ga paber.
2. Harilik pliiats “Lyra” – Saksamaal toodetud 5B pliiats (veits määrib, muidu väga hea)
3. Scrapbook paberid “Princess Fairytale” 8″x8″ – Taiwanis toodetud Katie Pertiet’i looming Dovecraft’ile
4. Scrapbook paberid “Bazoo” 8″x8″ – Taiwanis toodetud; Trimcraft’ilt
5. Scrapbook paberid “New Leaf” 6″x6″ – Mindy Terasawa looming Trimcraft’ile
6. Scrapbook paberid “Minicutties Rosen” 8,5x10cm
7. Akvarellpliiatsid “Koh-I-Noor” 36 pliiatsiga komplekt
8. Kustukumm “Faber-Castell” Dust free
9. Vesivärvid 12 värvi – tootja Hispaania
10. Silikoontempel (vapp; kroon ja tiivad) “Viva Decor”
11. Templiplokk “Viva Decor” 10x10cm
12. Templipadi “Viva Decor Dovercraft Trimcraft” – must nr 803
13. Mini templipadi (puust käepidemega)
14. Pintsild “Conda” nr 6 ja nr 8
15. Hõbedane Perlen Pen “Viva Decor”
16. Liimipulk “Koh-I-Noor” 15g
17. Takunöör
18. Ohmygossip Couture visiitkaardid
19. Käärid
20. Auguraud
21. Kuldsete äärtega pildiraam “Nostalgia Gold” 15x20cm
22. Graphic Art Liner 0.30mm tindipliiats

/Enamus nendest kaupadest on ostetud Rocca al Mare II korrusel asuvast kunstipoest “Kunst & Hobi Galerii” Nevskaya Palitra -Hammond OÜ. Võin julgelt öelda, et sealne müüja – kaunis blond venelanna, kes räägib soravalt ka eesti keelt, pakub tõenäoliselt parimat kliendideenindust kogu Tallinnas. Väga sõbralik ja alati abivalmis! Soovitan!/


Armastan väga öökulle, mulle tunduvad nad kuidagi müstilised ja justkui nagu võlumaailmast pärit olendid. Seega otsustasin esimesena teha öökulliteemalised lastetoa pildid. Kui mul oleks oma võluöökull, siis näeks ta välja just selline!

Valmistamine:
1. Joonistasin armsa öökulli mille kontuurjooned tegin tugeva musta joonega, et seda saaks edaspidi šabloonina kasutada. Mina kopeerisin valmis joonistatud öökulli läbi akna kolmele paberile, et teha kolm ideeliselt sarnast aga värvidelt ja väljanägemiselt siiski täiesti erinevat pilti.

2. Asetasin silikoontempli templiplokkile ja tupsutasin musta templipadjaga õrnalt kokku. Värvi ei tohi lisada liiga palju, sest muidu kontuurid ei jää näha ja tuleb vaid “plörts” 🙂 Kasulik oleks templeid enne proovipaberil katsetada. Kui tembeldamine käpas, siis paigutasin tiivad; krooni ja rinnaesise logo oma visandatud öökullile ning tegin nii kõigil kolmel joonisel.

3. Nüüd tuleb oodata, et templivärv kuivaks – mina võtsin selleks päeva.

4. Kui templivärv kuiv, asusin akvarellpliiatsitega värvima. Akvarellpliiatseid on hea kasutada, sest nendega saab teha mugavalt ka väga väikeseid detaile. Peale akvarellpliiatsitega värvimist tegin kogu töö märja pintsliga üle – see muudab akvarellpliiatsi justkui akvarellvärviks. Samuti värvisin tausta tavaliste vesivärvidega. Nüüd peab jälle ootama… Akvarellpliiats ja vesivärv kuivab suhteliselt kiirest… Piisab ka tunnist ajast ootamisest.

5. Nüüd lõikan välja Scrapbookingu paberitest alused, kuhu töö kleepida ning väiksematest paberitest kaunid detailid, millega oma pildikesi kaunistada. Enne liimimist veenduge, et värv on kuiv, muidu rikub kogu eelneva töö.

6. Et tööle veel kirevust ja glamuuri lisada (mida on ju tegelikult niigi), kaunistasin hõbedase pärlipliiatsiga kontuure.  Pärlpliiats (värvitilk) jääb eriti šeff, kui pilti vaadata päikesepaistel või hämaras — pärlendab kaunilt ning jääb tööpinnast etteulatuv ja huvitav.

7. Lõikasin Ohmygossip Couture visiitkaardist välja väikesed sildikesed ning tegin nendele augurauaga augud mõlemale poole. Aukude külge tegin takunöörist sõlmekesed ning siis kleepisin töö külge.

8. Nüüd tuleb taas oodata öö-päev, sest pärlpliiats kuivab kaua. Aga kogu ootamine ja töövaev tasub ennast kuhjaga ära — kahe-kolme päevaga valmib armas pildike (või mitu pilti) mida on lausa rõõm raami sisse panna ning imetleda!

Mina kaasasin piltide tegemisse ka oma vanema tütre Estella Elisheva (5), kes armastab väga joonistada ja meisterdada. Ta ütleb mulle väga tihti, “Emme teeme kunsti” 🙂 See on tõesti väga tore tegevus – rahustab, annab kuhjaga positiivseid emotsioone ning lõpptulemus ning kogu töökäik teeb kõigile rõõmu. Valmis pildi(d) saate riputada oma koju, kinkida kallile sõbrale või panna müüki! 

Kaunist meisterdamist teilegi!
PS! Gossip.ee’s on hetkel ka auhinnamäng, kus juba sellel pühapäeval, 29. aprillil loosime kõigi mängijate vahel välja vahva Scrapbookingu komplekti! 😉 (Mägu leitate SIIT)

Vaata ka galeriid!

Ja siin kaks tööd Estella Elisheva‘lt. Kuna lugesime hiljuti raamatut “Nöbinina’st” (väga super lasteraamat!), siis tuli tema esimene joonistus ka selle teemaline. Ning teine joonistus oli loomulikult öökulliteemaline — kui emme joonistab öökulle, siis joonistab öökulle ka laps! 🙂Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service