Reklaam:Eesti mehed ei ole harjunud meestearsti külastama

Meeskülastajatel oli võimalus vastata küsitlusele, kus uuriti eesti meeste harjumusi külastada meestearsti nii oma terviseprobleemidega seonduvalt kui ka profülaktiliste terviseuuringute raames, kirjutab eesnaare.ee.

Küsitluse tulemusel selgus, et 2/3 (61,8%) vastanutest pole kunagi meestearsti külastanud, viimase aasta jooksul oli meestearsti külastanud iga viies mees (21,6%). Kokku vastas küsitlusele üle 2500 mehe.

Tartu Ülikooli kliinikumi meestearsti Kristo Ausmeesi arvates kujutab küsitluse tulemus üsna adekvaatselt praegusi tervistrende eesti meeste osas. “On mehi, kes käivad regulaarses kontrollis”, kommenteeris Ausmees, “samuti mehi, kes otsivad abi ainult kaebuste korral. Suur osa meestest aga pigem kannatavad hambad ristis, kui arsti juurde tulevad. Õnneks on trendid siiski paremusele poole ning meeste terviseteadlikkus on paranenud ja paranemas.”

Internetilehekülje eesmärgiks on rääkida kõigile arusaadavas keeles, mis on eesnääre, millised on eesnäärme haigused ja miks need haigused tekivad. Lisaks on koduleheküljel kirjeldatud sagedamini esinevaid kaebusi ja nende ravivõimalusi.


Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service