Majandusprofessor Urmas Varblane: Eesti on väga palju saavutanud

Tartu Ülikooli majandusprofessori Urmas Varblase hinnangul on eestlased viimase 20 aasta jooksul väga palju saavutanud ning tulevad tänu oma visadusele toime ka tulevikus, mil maailmas domineerib Hiina.

“Olime Janno Reiljaniga [Tartu Ülikooli majandusteaduskonna] välismajanduse õppetoolis ajal, kui suur putšistide pressikonverents toimus,” kirjeldas Varblane üht eredat mälestust 20 aasta tagusest ajast. “Siis mõtlesime, et mis on nüüd kõige praktlisem asi teha ja leidsime, et peaks kindlasti üle vaatama, kas meil ikka on olemas raadiole patareisid, sest kui neid pole, siis ei saa muust maailmast üldse info kätte. Siis läksime poodi ja vist isegi saime mingid patareid osta.”

“Ma olen väga nõus sellega, et kõige tähtsam on ikkagi vabadus ja selles mõttes arvan, et meil ei ole küll mingit alust kurvastada,” vastas Varblane küsimusele, kas Eesti taasiseseisvumise järgne areng vastab ta ootustele. “Tõepoolest, me oleme ikka väga palju saavutanud selle ajaga. 20 aasta eest ma ei osanud mõeldagi nii kaugele, et Eesti on kunagi Euroopa Liidus ja NATOs. Selle koha pealt asjad on läinud kiiremini, kui osakasin arvata.”

Professori sõnul on taasiseseisvumise järgsed aastad näidanud, et eestlased on äärmiselt visad ja järjekindlad. “See on ka põhjus, miks me nii kaua oleme vastu pidanud,” lisas ta. “Võibolla keegi kuskil pahandab, aga ta otsib lahendusi, mitte ei looda, et keegi tuleb ja aitab.”

Tulevikku silmas pidades on Varblase sõnul väga oluline, et eestlastel säiliks oskus otsida ise lahendusi ja mitte jääda lootma teiste abile.


Tags assigned to this article:
Urmas Varblane

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service