Reklaam:Kati Kusminil on Kalev Chocolate Factory juhi ametist kahju lahkuda

Kuigi otsus loobuda Kalev Chocolate Factory juhi ametist sündis Kati Kusmini sõnul tal ühiselt koos suuromanik Oliver Kruudaga ja on Kusmini ütlusel ettevõttele hetkel parim lahendus, on endisel tegevjuhil siiski kahju lahkuda. 

Kalev Chocolate Factory teatas, et ettevõtte uueks juhatuse esimeheks saab seni firmas tootmisvaldkonna eest vastutanud juhatuse liige Mait Nilson. Kalevi senine tegevjuht Kati Kusmin lahkub ettevõttest augusti lõpus.

Ettevõtte pressiteates oli lause: “Praegune aeg tingib majanduses olukorra, kus omanikud tahavad ja ilmselt peavadki ise rohkem juhtimisele lähemal olema”. Kas Oliver Kruuda asub ise Kalevit juhtima?

Ei, Oliver Kruuda ei asu ise Kalevit juhtima. Juhatuse esimees on Mait Nilson, kes saab lihtsalt vastutust juurde. Mina pole sunnitud ettevõttest lahkuma, lihtsalt lepingu tähtaeg lõppes ja otsustasime koo Oliver Kruudaga, et ma ei jätka. Pole ju nii, et üks saab otsustada, asjal on ju alati kaks poolt. Arutasime koos läbi, kuidas ettevõttele parem on ja kuidas Oliver Kruuda suuromanikuna saab oma varasid parimal võimalikul moel juhtida. See oli ühine kokkulepe.

Küsimusele, kuivõrd oli otsus lahkuda tingitud Kalevi keerulisest majandusolukorrast, vastab Kati Kusmin: “Kalev Chocolate Factory on hetkel heas seisus, tuleb vaadata eraldi Luterma Gruppi ja Kalev Chocolate Factoryt Luterma tütarettevõttena. Kalev Chocolate Factoryl on küll vaatamata praegusele pinevale majandusolukorrale päris hea seis. Ettevõte on suutnud juba turul toimuvaga kohaneda ja see on hea baas, millelt edasi minna.”

Küsimusele, kuhu Kusmin nüüd ise edasi liigub ei oska Kati veel vastata: “Ei oska veel öelda, see uudis avalikustati alles täna. Ma pole saanud veel väga ringi vaadata, kuid raskusi pole ma oma elus kunagi veel kohanud,  nii et loodetavasti leian uue ja põneva töö.”

Kusminil on töölt ka kahju lahkuda. “Palju tööd on tehtud, meeskond on mõnus ja Kalevi bränd on eestlastega nii emotsionaalselt seotud, ma ei teagi ühtegi teist sellist, kus kired nii lõkkele lööksid. Muidugi on kahju, kuid ma olen ka väga tänulik selle viie aasta eest, on olnud väga põnev. Ma arvan, et ma olen ka juhina palju kasvanud ja arenenud. Ei kahetse ühtegi päeva.”

 

Refereeritud artikli täisteksti loe ajalehest ÄripäevReklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service