Reklaam:Marianna Link Gossip.ee-le: ” Kihnu saare teeb huvitavaks see, et seal on tänapäevani säilinud muistne elustiil, rahvarõivad ja pärimused.”

Marianna Link Gossip.ee-le: ” Kihnu saare teeb huvitavaks see, et seal on tänapäevani säilinud muistne elustiil, rahvarõivad ja pärimused.”

Eestis on palju kaunied paiku, mida võiks suve jooksul külastada.  Üks neist on kindlasti Kihnu saar. 16, 4 km2  pindalaga saar on Eestis suuruselt seitsmes. Kihnu viivad praamid  Pärnust ja Munalaiust ning talveti ka lennuk. Saar on 7 km pikk ja kuni 3,3 km lai ning koosneb neljast külast: Lemsi küla, Linaküla, Rootsiküla ja Sääre küla.

Peamised vaatamisväärsused on kirik, kalmistu, 29 m kõrgune tuletorn, rahvamaja ning äsja renoveeritud muuseum. Muuesumi renoveerimistööd läksid maksma 12 miljonit krooni ning uus muuseum avati sel suvel 20. juunil. Saarel on mõned toidupoed, üks käsitöökauplus, tankla, mitmed majutuskohad (puhkemajad, turismitalud, kämpingud jne) ning üks kohvik mis õhtuti muutub ööklubiks.

Kihnu saare teeb huvitavaks see, et seal on tänapäevani säilinud muistne elustiil, rahvarõivad ja pärimused. Kohalikud kannavad rahvariideid iga päev ning  perekondlikel ja üldrahvalikel üritustel nauditakse rahvalaulu ning -tantsu.

Turistid peaksid erilist tähelepanu aga pöörama Kihnu liikulusele, kuna seal puudub politsei. Liikumas võib näha iagsuguses olukorras sõidukeid ja juhte. Populaarseteks liiklusvahenditeks on peale auto ka mootor- ja jalgrattad.

Muuseas, alates 12. septembrist jõuab ühe Kihnu elaniku – Kihnu Virve elu reality-sarjana ka televaataja ette. Tegemist ei ole lihtsalt laulusaatega, kus Virve koos sugulastega esineb, vaid teeb tuttavaks Kihnu Virve pere, mehe ning argi- ja pidupäevadega, kirjutab ajakiri Nädal. Kanal 2 operaator Veiko Taluste, kes on Virve kauane hea sõber, on naise tegemisi ja elu-olu 2002. aastast peale kaameraga saatnud.

Küllap võidab saade palju fänne, sest kui võimas naine külastas Vahur Kersna saadet, lõi saate vaadatavus lakke; kui ta avas Alari Kivisaare “Võta või jätas” rahakohvreid, kaes sedagi arvukas publik.

Ka Eestis on võimalik huvitavalt puhata!Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service