Laulja Henri Tali: Loodan, et meie uus laul “Suvine tee” saab sama tuntuks kui “Rääkimata lugu”

Henri Tali on laulja, kes on eeskätt tuntud hitiga “Rääkimata lugu”. “Kõige tuntum laul on kindlasti “Rääkimata Lugu”, mis oli duett Taisi Pettaiga kunagisest tüdrukute bändist Dynamint. Loodan, et ka minu värske laul “Suvine Tee”, mis just välja tuli ja mille refrääni meloodia järgi raadio Elmarile ka ühe suvise signatuuri salvestasime saab sama tuntuks,” räägib Henri Tali Gossip.ee-le. 

Henri Tali, teie sünnipäev ja sünnikodu?
Olen sündinud 1987 aastal ja 23. septembril Tartus.

Kui noorelt laulmisega tegelema hakkasite ning milline oli esimene laul, mis raadios kõlas?

Ema väitel laulsin juba enne, kui rääkida oskasin. Aga minu mäletamist mööda umbes 13 või 14 aastaselt. Siis oli esimene lauluvõistlus, kus osalesin. Koolis olin muusika tunnis suhteliselt vaikne. Esimene laul kõlas raadios 2009. aasta lõpus. See oli duett, mis kandis pealkirja “Armastus seob”. See sai ka Elmari tantsuõhtu peale!

Kas olete ka plaate välja andnud?

Olen andnud välja singleid ja osad laulud on saanud erinevate kogumike peale. Enda albumit veel väljas ei ole aga loodame selle jõulude paiku või uue aasta alguses välja lasta!

Millist muusikat armastate kuulata ning kes on teie eeskuju(d) või lihtsalt lemmiklaulja(d)?
Muusikaliselt on mu maitse väga seinast seina ja konkreetselt mingit lemmikžanrit ei ole. Küll on aga mõned lemmiklauljad. Eesti lauljatest meeldib mulle Koit Toome, Ivo Linna ja naistest on kindlasti minu lemmik Maarja-Liis Ilus! Välismaa lauljatest pean väga lugu Michael Buble`st ja Frank Sinatrast. Otseloomulikult ei saa ka mainimata jätta Karl Madist, kes on minu hea sõber ja kõige suurem iidol!! Tema oli ka see, kes minus huvi kõige selle vastu äratas.

Milliseid saateid vaatate telerist rõõmuga?
Vaatan meelsasti harivaid saateid ja kanaleid nagu Discovery Channel jne.

Millal ja kus on teie esinemised lähiajal?
Avalikud üritused lähiajal: 18.juunil Tõrvas “Musta Kõutsi Kõrtsis” , 2.juulil Haapsalus “Africa Pubis”, 9. juulil Tartus “Püssirohu keldris” 16.juulil on Värskas “Värska veepidu”.

Milliseks kujuneb teie suvi?

Suvi on hästi töökas ja oleme valdava enamuse ajast lavalaudadel. Kindlasti, kui esinemiste kõrval aega üle jääb, püüame ka stuudios üht teist uut ja huvitavat nuputada!

Huvialad?

Kuna olen abielus muusikaga, siis kindlasti on see kõige suurem huviala. On vedanud, et saab elatist teenida sellega, mis kõige hingelähedasem on. Olen õnnelik inimene!

Kes teile laule kirjutab
?
Kõige produktiivsem ja enamus minu laulude autor on Madis Ligi, kes on kindlasti oma tugeva jälje Eesti muusika kullafondi jätnud, olles kirjutanud laule paljudele erinevatele artistidele nagu Mait Maltis, Vello Orumets, Koit Toome, Karl Madis, Sulo jne. Olen koos Madisega ka laval, ehk siis ta on ka minu kolleeg, klahvipillimängija ja hea kaaslane esinemistel! Minule on kirjutanud laule ka Sulev Võrno ja Margus Martmaa.

Milline on teie fänniaadress- kontakt?

Minuga saab ühendust võtta minu isiklikul Facebooki lehel ja maili-aadress on mul henritali@gmail.com. Koduleht on hetkel tegemisel.

Millised on teie tuntumad hitid?
Kõige tuntum laul on kindlasti “Rääkimata Lugu”, mis oli duett Taisi Pettaiga kunagisest tüdrukute bändist Dynamint. Loodan, et ka minu värske laul “Suvine Tee”, mis just välja tuli ja mille refrääni meloodia järgi raadio Elmarile ka ühe suvise signatuuri salvestasime saab sama tuntuks!!


Tags assigned to this article:
Henri TaliMadis LigiTaisi Pettai

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service