Sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna: Ühiskonna kohustus on tagada inimeste auväärne vananemine

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna näeb Keila haiglas toimunud taga seda, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhtkond soovis haigla maha müüa ja seetõttu jäi see ka nende tähelepanu alt välja.

„Selle konkreetse juhtumi põhjus on selles, et PERH soovis Keila haiglat müüa ja selle tõttu jäi ta tähelepanu alt välja,“ ütles Tsahkna ETV uudistesaatele „Aktuaalne kaamera“. Ta lisas, et haigla juhtkond ja nõukogu reageerisid „Pealtnägijas“ avaldatud loole ja vabastasid Andres Peri haiglajuhi ametist.

Margus Tsahkna sõnul on riigikogu sotsiaalkomisjon 30. maiks kokku kutsunud istungi, kuhu on oodatud ka patsientide esindajad, et analüüsida, miks ravikvaliteedi kontroll on selline, nagu ta on.

Ta möönis, et seni on meditsiini peatähelepanu suunatud kiiret ravi nõudvatele patsientidele ja hooldushaiglad on tähelepanu alt kõrvale jäänud.

„Aga me ei saa öelda, et kõik hooldushaiglad on kehvas seisus ja töötajad hoolimatud,“ kõneles Tsahkna. “Ühiskonna kohustus on tagada inimeste auväärne vananemine ja siitilmast lahkumine.“

Refereeritud artikli täisteksti loe DelfistReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service