Enne kukke ja koitu tõusev Rain Kelk Gossip.ee-le: Ideaalne puhkepäev algaks minul sellega, et silmad lööks lahti alles keskpäevast

Tuntud ja armastatud raadio- ja telemees Rain Kelk räägib, et tema tööpäevad algavad vara ning voodisse saab alles peale südaööd, sest lisaks palgatööle on ta ka väikeettevõtja. “Kui olen raadios tööl, siis pika päeva. Esimesed uudised küll kell 7, kuid tulen ju tükk aega varem kohale neid toimetama. Teles samamoodi. Pikk päev. Kui näiteks minek Võrumaale, siis hommikul kell 8 väljasõit ja oma voodi jõuab nii südaöö paiku või peale seda,” räägib Rain Kelk Gossip.ee-le.

Rain Kelk, millal alustasite esimest korda tööd raadios ning millal oli teie esimene tööpäev teles?
Esimest korda alustasin raadios kätt proovima kunagises Top raadios. Siis oli veel peatoimetaja seal Ivar Vigla. Alustasime seda tööd koos praeguse kolleegi Meelis Tõrvaga. Olime siis veel laigulised ehk Eesti kaitseväes (aasta oli siis 1993). Teles olin esimest korda TV1 hommikustes uudistes. Seda kuupäeva ei mäletagi, kuid mäletan seda, et jalad hirmsat moodi tudisesid.

“Sõida maale” on eetris laupäeviti kella 10- 10.45- ni, aga millal salvestatakse see 45 minutiline saade ning kui pikalt ühe “Sõida maale” saate salvestus aega võtab?

Üldjuhul läheb ühe saate tegemiseks 2 pikka päeva (või rohkem) ja need toimuvad esmaspäeviti ja teisipäeviti.

Kui mõni sooviks kutsuda telemehi kohale, siis millisel aadressil peaks teate saatma, et kätte saaksite?

Kõige kindlam on vanamoeline kiri teele panna. Tallinn Gonsiori 21 ETV „Sõida maale“. Ja küll ta siis meieni jõuab.

Kas lähiajal ka Tori valda ja Soomaale Riisa külla asja on, praegu ju suurvee aeg käes?

Suurvee teema on pigem Osooni teema. Meie näitame pigem suurvett põllu peal ja uurime millist kahju see võiks tänavusele saagile tekitada.

Millised teemad “Sõida maale” huvi pakuvad, kui näiteks Tori Sotsiaalmaja kutsuks teid külla, et näidata puuetega inimeste käsitöö õppimise ja tegemise värki, kas see ka teid huvitaks?
Nii konkreetsele küsimusele üheselt vastust kohe anda ei saa, sest teemad räägitakse läbi ka produtsendi ja toimetajatega. Ja kui kokku leiame, et selles loos on mingi õpetlik iva või lihtsalt huvitav lugu rullub silme ees lahti, siis miks mitte. Kuid saates on kindlasti persoonilood, aialood, loomalood, külalood jne.

Kirjeldage palun ühte oma tööpäeva, sest töötate nii ühes raadios kui ka nimetatud telesaate tegemise juures saatejuhina?

Kui olen raadios tööl, siis pika päeva. Esimesed uudised küll kell 7, kuid tulen ju tükk aega varem kohale neid toimetama. Teles samamoodi. Pikk päev. Kui näiteks minek Võrumaale, siis hommikul kell 8 väljasõit ja oma voodi jõuab nii südaöö paiku või peale seda.

Tulevikuplaanid?
Eks tuleb seda sama põldu edasi künda, kuhu ma olen oma kartulid maha pannud ehk siis tele-raadiotöö ja oma firmade vee peal hoidmine.

Milline näeb välja teie puhkepäev, millega tegelete vabal ajal, on teil mõni lemmikhuviala?

Kuna olen lisaks palgatööle ka väikeettevõtja, siis ülejäänud aeg kulub oma firma asjade ajamisele. Kuid ideaalne puhkepäev algaks minul sellega, et silmad lööks lahti alles keskpäevast :)

Millist raadiojaama enim kuulate?

Panen käe südamele – kõige rohkem kuulan Raadio 3. Hea muusika ja uudised.

Millised on lemmiksaated telerist ning kas “Sõida maale” saadet ka telerist vaatate?

Ikka vaatan oma saadet ka, sest mina tean ju ainult seda, mis toimus intervjuude ajal. Saade on hoopis kompaktsem looming. Seal ju pilt ja muusika lisaks ehk lisandub toimetaja ja režissööri töö.

Kas usute horoskoope ning kes te tähtkujult olete?

Horoskoope ei usu ja ei loe. Tähtkujult Jäär, kuid sodiaagimärkide kirjeldusi usun ma küll.

Kas võtate selgeltnägijaid tõsiselt ning äkki olete ka ise mõne sentsitiivi vastuvõtul käinud, kas on midagi põnevat rääkida seoses sellega?

Esoteerika teema jääb minust kui majanduse lõpetanud inimesest kaugele. Üritan reaalse maailmaga hakkama saada. Sensitiivi juures ei ole veel kunagi käinud.

Teie lemmiksöök ja jook ning äkki on teil anda mõni hea omaleiutatud söögi või joogi retsept?

Kokata mul muidugi meeldib. Süüa ka. Aga tõelise koka geen minus puudub ehk ma väga palju ei viitsi katsetada. Otsin ikka mõne retsepti ja ajan näpuga järge, kui on väga uus asi. Kuid proovin rohkem suppe teha. Lemmikuks äkki ongi rossolniku-supp. Kuid jookide poole pealt oli mul endal suur avastus seoses saatega. Tegime lõiku Marjamaatalust, kus tehakse ka moose ja mahlu. Ja sealse talu mustikamahla soovitan proovida. Või tõeline vitamiinipomm astelpaju-jõhvika mahl.

Kui pikalt “Sõida maale” praegune hooaeg kestab?
Selle hooaja viimane saade on eetris 28.05 ja juunisse võibolla planeeritakse ühte kollaaži aialugudest.

Kas selle saate plaanid uueks hooajaks on ka juba paika pandud?
Kui plaanide all silmas pidada, et kas saade jätkub, siis jah, saade sügisest jätkub. Kui minna detailsemaks, et kas juba on ka teada, mida sügiseks konkreetselt plaanime, siis kindlasti mitte, sest nägemus, kuhu minna tekkib ikka alles paar nädalat enne esimest saadet.

Äkki võiks “Sõida maale” saates olla ka mõni muusikapala või huumorinurk, nagu kunagi Margus Abel seda tegi?

Otsest saatest saatesse jooksvat rubriiki „Muusika“ või „Huumor“ meil ei ole, sest saate konseptsioon seda ette ei näe, mis aga ei tähenda seda, et kui me teeme näiteks pillimeistrist lugu, et siis tema ei saaks ühte stiilinäidet tuua.


Tags assigned to this article:
Rain Kelk

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service