Charlene Rennit Gossip.ee-le elust Abu Dhabis: Olgem ausad, raha mõiste siin tõepoolest on veidi teine!

Seksikas, kaunis ja töökas Charlene Rennit (23) elab juba mitmeid kuid Abu Dhabis. Naine on ennast mugavalt sisse seadnud otse keskuses ning räägib Gossip.ee-le nii oma elust, Abu Dhabi hindadest kui lähituleviku plaanidest. “Hetkel tunnen end juba päris koduselt,” ütleb Charlene Gossip.ee-le. “Eks sellega ole ilmselt ikka nii, et kui piisavalt vahendeid on, siis on lihtsam kui limiteeritud vahenditega, eksole.”

Rääkige palun, kuidas olete ennast Abu Dhabis sisse seadnud? Kus elate täpselt?
Hetkel tunnen end juba päris koduselt. Detsembri keskel kolisin korterisse sisse, üürikorteri puhul tuleb siin algusest lõpuni kõik ise sisustada, alates kardinapuudest kuni lambipirnideni välja, nüüd peale nelja kuud olen “uue kodu” sisustamisega enam-vähem ühelepoole saanud ja suurt kohanemistunnet enam pole. Elan nö downtown‘is, Marks&Spenceris, Tallinnas oleks võrdluseks nt Viru Keskus. Korteri leidmisega vedas mul väga. Kontor ja rand on jalutuskäigu kaugusel, vaade super ja kogu teenindus majas üle ootuste. Üürihinnad on siin nagu Pariisis, samas on siin lisaks põhipalgale elamispinna lisa firma poolt, minu tingimus antud töölepingut vormistades oli, et saan soovitud korteri.

Kas välismaalasel on üüripinna rentimine raske või lihtne? Kuidas teil paberite kordasaamine läks? Kas keegi aitas?

Eks sellega ole ilmselt ikka nii, et kui piisavalt vahendeid on, siis on lihtsam kui limiteeritud vahenditega, eksole. Mina otsisin esmalt netist, küsisin sõpradelt ja töökohalt nõu, mis on kõige mugavamad ehitised, siis käisin kahes hoones mis peale ühte kuud meeldima olid hakanud, neis oli u 3 korterit saada, ühes tundsin kohe, et olen kodus, edasi suunasin oma korterisoovi ja haldaja info oma firma PRO-le, kes paberid korda ajas ja vastavad lepingud vormistas.

Muidugi oleks võinud korteri oma nimele vormistada, kuid kuna firma allowance katab mu üürikulud, on hetkel niimoodi mugavam. Kui töökohta vahetada tahan, tuleb lihstalt lepingud ümber vormistada. Üürihindadest niipalju, et ühetoaline korter linna südames on u 1500 euri kuus, kahetoalised u 3000. Tihti renditakse villasid, mis on märksa odavamad, aga veidi linnast väljas, minu puhul sai lihstalt määravaks fakt, et korter asub keskuses, rannast jalatuskäigu kaugusel ja kontorist kiviga visata. Viisade saamine, olgem aus, on paras peavalu. Juba turistiviisat ajasin paar nädalat, sain lõpuks tänu eelneva töökoha poolt väljastatud tõenditele ja panga väljavõtetele, lisaks vanemate sünni ja surmatunnistused jne. Vallaline naine, Ida-Euroopast, 23 on üldiselt päris hopeless case. Tean kahte noort eestlast, kes töötavad Etihadile, kuid teisi residendiviisa omanikke, kes reaalselt kogu aeg Abu Dhabis elaks, pole veel kohanud. Residendiviisa sain lõplikult kätte alles u veebruari keskel, kui olin tegelikult juba üle kahe kuu ametlikult töötanud, lihstalt tervisekindlustuse ja kõigega läheb siin oma aeg.

Pangandus ja kõik muu on aga üli lihtne. Tšekimajandus on mugav ning kuna residentide süsteem on siin nii perfektselt reguleeritud, on kõikvõimalike teenuste avamine, haldamine lihtne ning mugav.

Mis on palga- ja muud hinnad, kui küsida tohib? Tooge palun mõned näited.

Olgem ausad, raha mõiste siin tõepoolest on veidi teine. Kui tööd teed, saad selle ees ka vääriliselt tasutud. Ühetoaline korter, ilma igasuguse mööblita jne downtownis on 1500 euri kuus. Internet ja OSN ehk siis TV showtime on u 100-150 euri kuus. Einestamisele väljas kulub keskmiselt 100-200 euri ringis restoranis koos paari dringiga. Kohvikutes jne muidugi u 3 korda vähem. Avaliku ranna pilet koos lamamistooliga on u 10 euri, erarandades u 30 euri. Kokteilid 10-20 euri. Karastusjoogid seevastu koju tellides vaid 30 senti Coca-Cola ja pakk sigarette nt 1,2 euri. Kõik iluteeninduskaubad ja riided on siin märksa kallimad. Nt parfüümid kui Euroopas keskmise hinnaga 65 euri, siis siin samad vähemalt 80-90 euri. Disainerkaupadele võid vabalt 20 % otsa panna, Chanel on siin just nimelt nii palju kallim kui Pariisis. Samas olgem ausad, palgad on suuremad. Lisaks põhipalgale on elamistoetus, mobiiliarved makstud ning aastas korra kojusõit kinni makstud. Mugav on ka nädalavahetuseks linnast välja reisida, nädalavahetusereisid naaberriikidesse on siin väga mõistlike hindadega. Taksosõit on odav, u 10-15 km läheb max 4 euri.

Millega täna Abu Dhabis tegelete?

Töötan firmas Elite RMC marketingi managerina. Firma haldab ühte klubi, kahte lounge‘i, kahte restorani, laste mängu-ja arenduskeskust. Tegelen kogu grupi marketingiga. Olen teinud ka eriüritusi nagu igakuised peod koostöös FTV Araabiaga, kus tutvustame nii rahvusvaheliste kui koahlike disainerite loomingut, live showcase‘ ide-, teenindusala, moeshowde ja loomulikult parima klubimuusikaga, viimast üritust hostis nt Oliver Lang. Hetkel korraldan kolmandat pidu, mis tuleb basseinipeona u 4000 inimesele. Lisaks võtan just graafilise disaini kursusi ja teen nüüd ka firma graafikat. Seega igavust pole aega tunda, ausalt öeldes olen siiani lumivalge, pole aega olnud randagi minna. Peale kontoripäeva teen kodus disaini ja nädalavahetused kipun lihtsalt välja magama. Suvel loodetavasti saab veidi aega maha võtta. Praegu pole mõtet riskida, kuna kukkumine oleks liiga valus.

Kas Abu Dhabis blondil ja kaunil naisel on ohtlik üksi ringi liikuda?

Absoluutselt mitte. Abu Dhabi on väga turvaline elamiskeskkond. Dubai on sellega võrreldes pöörasem. Siin pole inimesed nii palju ööelule ja meelelahutusele orienteeritud. Pealegi palju sa siin üksi ringi liigud. Tööle lähen hommikul takso või juhiga. Poodidesse ei satu, kui midagi vaja, tellid ja 5-minutiga on see sul ukse taga. Väljas õhtustamas käin sõpradega, teistel õhtutel tellin söögi koju. Avalikku randa ka ei kipu, need on alati nagu lihaturud. Üldiselt on siin kogu elu väga mugavalt ja turvaliselt reguleeritud.

Kui keegi mind mingi märkuse või kommentaariga häiriks, pole mingi probleem ametivõimudel lasta kasvõi kõige lihtsam solvang lahendada. Austus ja privaatsus on ka mulle siin elades järjest olulisemaks saanud. Muidugi tuleb riietuda kultuuri austades, nagu ka Pariisis elades, kehtib sama siin, need riided mida ma Eestis kannan on siin üldiselt välistatud, karnevali teha antud linnades minu mõistus ei võtaks. Ebamugavasse v ebameeldivasse olukorda võid end tavaliselt panna ainult ise ja oma süül, mis on puhtalt harituses kinni.

Mis on teil eredaimad elamused seal veedetud aja jooksul?
Asusin tööle alates detsembrist, kuigi tulin ju juba novembri keskel. Need esimesed 2 nädalat vast olidki kõioge eredamad, koos F1 etapiga, klubi Allure avamisega Yas Islandil. Ühe nädalavahetuse olen Omaanis veetnud, Zighy Bay 6 senses Hideaway, soovitan! Üks lemmikkohti, ilmselt veedan seal ka oma sünnipäeva mais. Totaalne zen. Kontsertidel luban, et hakkan rohkem käima – iga nädalavahetus toimub Dubais midagi kreisit ja see on ju vaid tunni – 1,5 tunni autosõidu kaugusel. Hetkel lihsalt olen oma graafikaõpingutega rohkem kodus ja mitte nii seltskondlik kui võiks, et rohkem seiklusi rääkida oleks.

Olete seal ehk kallimagi leidnud?
Ei ole. Kui tuleb siis tuleb, ega mul sellega nüüd nii kiire ka ei ole. Olen ikka ju veel alles 23 ja täiesti rahul iseendale elamisega ning orienteerutud oma unistusi täide saatma ja piire ületama.
Millal Eestisse tulete?
Tahaks ju nii väga tulla! Igatsen on sõpru ja pere, aga prageu ei tunne, et oleks õige hetk aega maha võtta, pole ju veel poolt aastatki siin olnud ning just nimelt juunis saab mul katseaeg läbi. Enne seda vabu päevi ei võta, pole mõtet riskida. Lisaks on mul veel graafilise disaini kursusi jäänud. Suvel, kui tipphooaeg läbi ja u 50 kraadi, siis on mõtekam reisida. Üritan tulla juuni keskel, oma kalli sõbra Mart (Haberi) sünnipäevaks!!!


Tags assigned to this article:
Abu DhabiCharlene RennitElite RMC

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service