Merlyn Uusküla Gossip.ee-le: Žürii kaasamine Eesti Laulu ei ole hea mõte!

Eesti lauljanna Merlyn Uusküla on armastatud artist, kes võlub nii oma lauluhääle, kui seksapiilse välimusega. Mida aga arvab kaunitar selle aasta Eesti Laulust?

Eesti Laulu 2011 konkursi võitis Superstaari saates osalenud Getter Jaani. Kuidas teile meeldib Getter’ i lugu “Rockefeller Street”?
No… Getter Jaani lugu meeldib nooremale publikule, ma usun.  Ma arvan, et noored talle selle võidu ka tõid. Samas ma arvan, et Getteri lugu Eurovisioonile sobib! Usun, et viib Eesti poolfinaalist edasi.

Kes oli teie isiklik lemmik?

Minu lemmik finaalis oli Outloudz. See lugu tõesti meeldis. Usun, et näiteks Ithaka Maria lugu oleks võinud olla lõppfinaali vääriline. Aga….žürii maitse tõmbas rahva arvamusele vee peale, mis ei ole okey minu meelest. Rahvas hääletas ta ju teisele kohale.

Milline oleks teie, kui professionaalse laulja meelest õige hääletussüsteem?
Ma arvan, et see žürii kaasamine ei ole hea mõte, sest Eestis ei ole võimalik panna kokku žüriid, kes oleks objektiivne. Rolli hakkavad mängima isiklikud suhted. Ikka paned oma sõbrale-tuttavale rohkem punkte ja vähem punkte sellele, kelle suhtes sul on olnud ehk aastaid eelarvamus. Kui üldse žüriid kaasata, siis peaks see olema rahvusvaheline. See välistaks olukorra “tuttavad” ja üldise kallutatuse. Rahvusvaheline žürii oleks eelarvamusteta, ning hindaks laule selles hetkes, toetudes esitusele ja nähtule.

Ütleksin ühe sõnaga… mina jätaks žürii täiesti välja, kuna seda ei ole vaja! Kes ütles, et just need inimesed on kõige õigemad midagi hindama? Las rahvas otsustab, mis on 100% võidulaul!

Kas te jälgite Eurovisiooni ning milline on olnud siiani teie lemmiklugu?

Mmmmm…., ma viimastel aastatel jälgin tegelikult vähem. Lapsena olin suur fänn. Mulle meeldis näiteks kunagine Türgi võidulugu “Everything that I can”, või miskit sellist. Esitas Sertab Erener. Mulle väga meeldis, kui see lugu võitis! (Vaadake lugu SIIT– toim.)
 
Kas teil on plaanis ka endal Eurovisoonile kandideerida?
Tegelikult, sellel aastal saatsin ka mina Eurovisioonile enda ja Cool D loo, mis on rahva hulgas väga popp. Lugu on YouTube.com’ is väga populaarne ning sai aastahiti galal ka kuuenda koha. Aga näe, Eesti Laulu jaoks 20ne parima hulka ei saanud. See on selge märk sellest, et see žürii ja rahva maitse ei klapi kohe mitte.

Millal ja kus teid esinemas saab näha?

Minu kõige lähem esinemine toimub sellel laupäeval ööklubis “Venus”.

Kuulake ka Merlyn Uusküla lugu, mis oleks võinud Eurovisioonil osaleda:Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service