Valiti Eesti muusikaauhinnad

Lenna Kuurmaa on Eesti Muusikaauhindade galal valitud parimaks popartistiks, parimaks naisartistiks ning tema päralt on ka aasta parima debüütalbumi ja parima laulu kategooria võidud.

Kurta ei tasu ka Ultima Thulel, kes kuulutati parimaks rockartistiks ja parimaks ansambliks ja ka parima albumi väljaandjaks. Ultima Thulega konkureerisid rockartisti kategoorias Aides ja Tanel Padar & The Sun. Võitjad tänasid bändi “põhimeistrit” ehk Jüri Leesmenti.

Parima ansambli kategoorias tehti ära Metsatöllule ja Tanel Padar & The Sun-ile. Parima albumi kategooria võidust jäid ilma Koit Toome, Lenna, Leslie Da Bass ja Metsatöll.

Orelipoisil pole samuti paha saak – mees kuulutati parimaks meesartistiks ning parimaks etno/folkartistiks. Mees mõtleb nüüd oma esinejanime ümbermuutmisele Orelimeheks.

Etno/folkartisti kategoorias vandusid Orelimehele alla Zetod ja Vägilased. Parima meesartisti aukoha pidid suurele mehele loovutama Koit Toome ja Leslie Da Bass.

Parimaks muusikavideoks sai tihedas konkurentsis Kerli “Tea Party”.  USAst telefonitsi tänusõnu puistanud Kerliga konkureerisid eelnevalt suitsused Märt Avandi ja Ott Sepp ning Orelipoiss.

Parimaks metalartistiks sai oodatult Metsatöll. Võidu kuulutasid välja veelgi legendaarsemad Kormoranid. Töllu laulja Markus Teeäär tänas plaadifirmat, Eesti konsulaate ning fänne. Võit napsati Talboti ja Winny Puhhi eest.

Aasta parimaks jazzartistiks valiti Liisi Koikson, kes kiitis oma bändi kvaliteeti. Kategoorias kandideerisid ka Helin-Mari Arderi Trio ja Mahavok.

Aasta parimaks HipHopartistiks valiti Metsakutsu.

Parimaks elektroonikaartistiks osutus Leslie Da Bass, kes jättis selja taha Malcolm Lincolni ja Opium Flirt’i.

 


Tags assigned to this article:
Eesti muusikaauhinnad

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service