Pühapäeval toimus Londoni Kuninglikus Ooperimajas Briti Filmiakadeemia (BAFTA) auhinnagala

Pühapäeval, 13.veebruaril toimus Londoni Kuninglikus Ooperimajas Briti Filmiakadeemia (BAFTA) auhinnagala. Parima Filmi tiitli noppis “Kuninga kõne”. Parimaks meesnäitlejaks sai Colin Firth ja parima naisnäitleja tiitli võitis Natalie Portman, vahendab Ohmygossip.com.

Filmiauhindade võitjad:

Parim film
Black Swan
Inception
The King’s Speech – Võitja!
The Social Network
True Grit

Silmapaistvaim Briti film

127 Hours
Another Year
Four Lions
The King’s Speech – Võitja
Made in Dagenham

Silmapaistev Briti stsenarist, filmirezisöör või produtsent
The Arbor – Clio Barnard (Director), Tracy O’Riordan (Producer)
Exit Through The Gift Shop – Banksy (Director), Jaimie D’Cruz (Producer)
Four Lions – Chris Morris (Director/Writer) – Võitja!
Monsters – Gareth Edwards (Director/Writer)
Skeletons – Nick Whitfield (Director/Writer)

Parim rezissöör

Danny Boyle (127 Hours)
Darren Aronofsky (Black Swan)
Christopher Nolan (Inception)
Tom Hooper (The King’s Speech)
David Fincher (The Social Network) – Võitja!

Parim originaal Screenplay

Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin (Black Swan)
Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson, Keith Dorrington (The Fighter)
Christopher Nolan (Inception)
Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg (The Kids Are All Right)
David Seidler (The King’s Speech) – Võitja!

Parim adapteeritud Screenplay
Danny Boyle, Simon Beaufoy (127 Hours)
Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (The Girl With The Dragon Tattoo)
Aaron Sorkin (The Social Network) – Võitja!
John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich, Michael Arndt (Toy Story 3)
Ethan Coen, Joel Coen (True Grit)

Parim mitte inglise keelne film
Biutiful
The Girl With The Dragon Tattoo – Võitja!
I Am Love
Of Gods And Men
The Secret In Their Eyes

Parim animeeritud film
Despicable Me
How To Train Your Dragon
Toy Story 3 – Võitja!

Parim meespeaosatäitja
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (True Grit)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
Colin Firth (The King’s Speech) – Võitja!
James Franco (127 Hours)

Parim naispeaosatäitja
Annette Bening (The Kids Are All Right)
Hailee Steinfeld (True Grit)
Julianne Moore (The Kids Are All Right)
Natalie Portman (Black Swan) – Võitja!
Noomi Rapace (The Girl With The Dragon Tattoo)

Parim taustanäitleja
Christian Bale (The Fighter)
Andrew Garfield (The Social Network)
Geoffrey Rush (The King’s Speech) – Võitja!
Mark Ruffalo (The Kids Are All Right)
Pete Postlethwaite (The Town)

Parim taustanäitleja
Amy Adams (The Fighter)
Helena Bonham Carter (The King’s Speech) – Võitja!
Barbara Hershey (Black Swan)
Lesley Manville (Another Year)
Miranda Richardson (Made In Dagenham)

Parim originaalmuusika
127 Hours
Alice In Wonderland
How To Train Your Dragon
Inception
The King’s Speech – Võitja!

Cinematography
127 Hours
Black Swan
Inception
The King’s Speech
True Grit – Võitja!

Parimad kostüümid
Alice In Wonderland – Võitja!
Black Swan
The King’s Speech
Made In Dagenham
True Grit

Parim heli

127 Hours
Black Swan
Inception – Võitja!
The King’s Speech
True Grit

Parimad visuaalefektid
Alice In Wonderland
Black Swan
Harry Potter And The Deathly Hallows Part 1
Inception – Võitja!
Toy Story 3

Parimad meigid ja juuksed
Alice In Wonderland – Võitja!
Black Swan
Harry Potter And The Deathly Hallows: Part 1
The King’s Speech
Made In Dagenham

Rohkem infot leiate SIIT


Tags assigned to this article:
BAFTABriti Filmiakadeemia

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service