Tehnikaülikool ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskus alustavad partnerlust teadus- ja õppetöös

NordenBladet — Tallinna tehnikaülikool ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskus alustavad tihedamat strateegilist koostööd teadus- ja õppetöös, samuti  küberkaitse õppustel.

Leppes on oluline osa tööstusdoktorantuuri edendamisel. Tegu on tehnikaülikooli uusima initsiatiiviga, kus ettevõttes või muus asutuses töötava tehnikaülikooli doktorandi teadus- ja arendustöö vormub teaduspublikatsioonideks ja doktoritööks.

„Meie jaoks on koostöö NATO Küberkaitsekoostöö Keskus suure strateegilise tähtsusega. TTÜ olulise algatuse – TalTechDigitali – eesmärgiks on ülikooli radikaalne ümberkorraldus võttes kasutusele uusimad digitaalseid tehnoloogiad. Küberturvalisuse ning -kaitse uurimine ja õpetamine on selle algatuse üks sambaid ning NATO Küberkaitsekoostöö Keskus on sel alal parim koostööpartner,“ rõhutas TTÜ rektor Jaak Aaviksoo.

„Oleme NATO kompetentsikeskusena üleilmses küberkogukonnas tuntud. Kuid selge on, et üksinda ei tee keegi midagi ära. Hindame koostööd ja seetõttu peame partnerlust tippülikoolidega oluliseks ja vajalikuks. Meil on heameel anda selge raam ühisteks tegevusteks eelolevatel aastatel. Eelkõige võidavad koostööst meie töötajad, tänase seisuga 20 eri riigist, kel on võimalus ühendada oma töö keskuses doktorikraadi omandamisega Tallinna tehnikaülikoolis,“ ütles Merle Maigre, NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse juht.

Lisaks tähendab tehnikaülikooli ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse partnerlus ka koostööd teaduspublitseerimisel, ligipääsu teadusandmebaasidele, ülikooli teadlaste osalemist keskuse õppustel, keskuse töötajate loenguid ülikoolis.

Tallinna Tehnikaülikooli missioon on olla teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni edendaja ning juhtiv inseneri- ja majandushariduse andja Eestis. Ülikoolis on 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.

NATO Küberkaitsekoostöö Keskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna ekspertiisi allikaks NATO ja liikmesriikide jaoks.

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO Küberkaitsekoostöö Keskus rakendusuuringutele, analüüsidele, koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas. Keskus korraldab iga-aastaselt ka maailma keerukaimat rahvusvahelist tehnilist küberkaitse õppust Locked Shields. Sel aastal anti keskuse eestvedamisel välja Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis.

NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse liikmed on NATO riikidest Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Austria, Soome ja Rootsi on liitunud keskusega partnerriikidena.

 

Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
EestiNatoTalTechDigitalteadusteadusinfoTTÜ

Reklaam:
anigif nordenbladet
Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee