Reklaam:

Soomes leiutatud ökoloogilised kohvitopsid said rohelise tule

NordenBladet — Soomes leiutatud ökoloogilised plastikuvabad ja biolagunevad ühekordsed kohvitopsid said rohelise tule pärast välismaal tehtud laboriteste ja toidupakendi sertifikaadi saamist.

Tegemist on Soome ettevõttes Kotkamills välja töötatud plastikuvaba kartongiga, mille eelis on võrreldes tavaliste kohvitopsidega see, et need on biolagunevad ja neid võib panna kokku tavalise vanapaberiga, vahendab Yle.

Lisaks kohvitopsidele toodab Kotkamills plastikuvabast kartongist muid pakendeid nagu burgerikarbid ja papptaldrikud. Rahvusvaheline kvaliteedisertifikaat võimaldab neid tooteid müüa sellistele ettevõtetele nagu McDonalds ja Starbucks.

Soome firmas välja töötatud kuumakindlat ja plastikuvaba kartongi peetakse suureks läbimurdeks. Kaasa ostetud toodete müük on viimastel aastatel kasvanud ja nõudlus püsib pakendite järele väga suur.

Kotkamills valmistab tänavu ökoloogilisi kohvitopse kokku 5000-10 000 tonni. Ettevõte on valmis selleks, et novembrikuus sõlmida lepinguid järgmise aasta peale.

Kotkamills testis ligi 50 000 topsi suurte laevade võistlusel Tall Ship Races ning Kotka merepäevadel. Lisaks leidis ettevõte selle käigus omale 15 suurt klienti.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:
vacationhunter online
Reklaam:
anigif nordenbladet
Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian language.
Nordic News Service


blog.tr.ee

socialbakers