Reklaam:

Soome valitsus eraldab terrorismi tõkestamiseks 12 miljonit lisaraha

NordenBladet — Soome valitsus otsustas tänasel eelarvenõupidamisel eraldada järgmise aasta eelarvest terrorismi ennetamiseks 12 miljonit eurot lisaraha. Terrorismi ennetamise programmi eesmärk on ära hoida uusi terroriakte. Valitsus eraldas sihtotstarbelist lisaraha nii politseile kui kaitsepolitseile nii kevadise kui praeguse eelarvenõupidamise käigus. Kokku eraldatakse politseile 2018. aastal täiendavalt 44 miljonit eurot ja kaitsepolitseile 6 miljonit eurot, edastas siseministeerium.

Pärast Turus toimunud terrorirünnakut on esile kerkinud vajadus täiendava lisarahastuse järele, ütles siseminister Paula Risikko.

Lisarahast 9 miljonit eurot läheb politseile täiendavate vahendite ja varustuse soetamiseks ning 0,5 miljonit eurot ennetavate mudelite arendamiseks. Kaitsepolitsei saab juurde 2,5 miljonit eurot operatiivse võimekuse parandamiseks. Raha kasutatakse muu hulgas terrorismi ja äärmusliikumisi puudutava info hankimiseks ja analüüsiks.

Turvapaigataotlusele keelduva otsuse saanud isikute kohta tehakse ohuhinnang ning nad paigutatakse vajadusel kinnipidamiskeskusse. Selle jaoks on vaja muuta seadusandlust ning suurendada kinnipidamiskeskuste mahutavust.

Piirivalvele on juba varem eraldatud siseturvalisuse parandamiseks 7,9 miljonit eurot lisaraha.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:
vacationhunter online
Reklaam:
anigif nordenbladet
Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian language.
Nordic News Service


blog.tr.ee

socialbakers