Soome loodusemees Pentti Linkola: aafriklastel tuleb lasta surra

NordenBladet — Otsekohese ütlemise poolest tuntud Soome kala- ja loodusemees Pentti Linkola ütles intervjuus Helsingin Sanomatele, et Aafrika plahvatusliku rahvastikukasvu ärahoidmiseks tuleks piirid kinni panna, arenguabi lõpetada ning aafriklastel lasta surra.

Vahemerel hätta jäänud Aafrika pagulastel tuleb samuti lasta surra, ütles Linkola. Ta märkis, et pisar tuleb silma, kui mõelda, milline mõttetus on inimeste päästmine.

Linkola ütles sellega välja mõtte, mida osa soomlastest jagab, aga mida keegi ei söanda välja öelda. Paljudel ei lastagi selliseid mõtteid välja öelda, kuna selliseid vaateid peetakse natslikeks, aga 84-aastane Linkola on Soomes suur erand.

Loodusmehe sõnul on tal lapsepõlvest hea näide suur-kirjurähni näol. Lindude populatsioon kasvas plahvatuslikult, kuni tuli torm ja tuhanded rähnid hukkusid. Kõik rannad olid surnud linde täis. Hiljem on ta mõelnud, et see oli õige. Ellu jäänud rähnid olid elujõulised ja suutsid elu edasi kanda. Samamoodi pole julm aafriklaste hukkumine, kui inimese jaoks on oluline inimkonda maamunal säilitada.

Linkola tunnistab, et jagab selles osas Põlissoomlaste erakonna vaateid, mille järgi tuleks migrantide vastuvõtmine lõpetada. Linkola sõnul on tema vaated veel radikaalsemad kui Põlissoomlaste juhil Jussi Halla-Ahol.

Linkola sõnul on maailma kõige suurem probleem rahvastiku kiire juurdekasv ja seda tuleb hakata pidurdama. Praegu kasvab rahvastik kiirusega, mis on väljakannatamatu.

Rahvastiku kasvu piiramiseks tuleks hakata piirama sündivust. Selleks tuleb lõpetada eelkõige arenguabi Aafrikale, kus sündivus on kõige suurem. Tasuta võiks Linkola arvates jagada Aafrikas ainult kondoome.

Selleks, et Euroopat migrantide tulva eest kaitsta, tuleks piirid kinni panna. Vastasel korral ujutatakse Euroopa lihtsalt migrantidega üle. Lähima paarikümne aastaga kasvab Aafrika rahvaarv mitme miljardi võrra ja Euroopasse on oodata sadu miljoneid pagulasi.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:
vacationhunter online
Reklaam:
anigif nordenbladet
Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee