Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine 2017 - AJAKAVA & INFO

Helsingi sadam on kasvamas Tallinna-reiside toel maailma suurimaks

Helsingi sadam on kasvamas Tallinna-reiside toel maailma suurimaks

NordenBladet — Helsingi sadam on ligi 12 miljoni reisijaga aastas tõusmas maailma suurimaks reisisadamaks. Lõviosa reisidest ehk ligi 9 miljonit reisi tehakse Helsingi ja Tallinna vahel. Helsingi sadam peaks reisijate arvult juba käesoleval aastal mööduma Inglismaa Doveri sadamast. See tähendab, et Helsingist saab maailma suurim reisisadam, vahendab Yle.

Juba praegu on Helsingi Doveriga praktiliselt võrdne. Helsingi on viimastel aastatel kasvatanud reisijate arvu mitme miljoni võrra. Möödunud aastal püüti Dover kinni ja vahe oli vaid mõni protsent.

Kui areng jätkub varasemas tempos, siis läheb Helsingi tänavu Doverist mööda ja saab maailma suurimaks. Märtsikuus teatas Helsingi sadam juba ühes teates, et on suurim reisisadam Euroopas.

Helsingi sadam kuulub Helsingi linna omandusse ja sadama hulka kuuluvad Lõuna-, Lääne ja Katajanokka sadamad.

Helsingi sadama kaudu reisib tänavu ligi 12 miljonit inimest. Neist Rootsi 2,3-2,4 miljonit ning Tallinna ligi 9 miljonit. Helsingi kõrval on maailma suurimad reisisadamad Dover, Stockholm, Tallinn ja Calais Prantsusmaal.

Sadamate reisijate arvu hulka ei arvestata kruiisilaevade reisijaid. Kruiisilaevade osas on Helsingi püstitamas samuti rekordeid, aga seal jäädakse maailma mõistes maha sellistest suurtest tegijatest nagu Miami USA-s ning Kaug-Ida sadamad.

Helsingi ja Tallinna vaheline reisiliiklus sai hoo sisse kümmekond aastat tagasi. Reisijate arv hakkas kasvama, kui liinile toodi kiired laevad, mis ületavad Soome lahe kahe tunniga ja teevad seda iga ilmaga. Praegu pääseb üle Soome lahe kahe tunniga aastaringselt ning see on tekitanud kaksiklinna-nähtuse. Helsingi ja Tallinna vahel käiakse umbes samamoodi nagu Helsingi ja Tampere vahel. See pole pikka aega olnud enam labane õlleralli.

Soome on reisimise mõttes nagu suur saar. Kui sa ei sõida just Venemaale või Põhja-Rootsi ja Norrasse, siis tuleb sõita kas laeva või lennukiga.

 

 

Avafoto: Helsingi Katajanokka terminal (NordenBladet/Helena-Reet Ennet)
Allikas: Eestinen.fi

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITAdvertisements: vacationhunter online anigif nordenbladet
Copyright © NordenBladet 2008-2017 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian language.
Nordic News Service


blog.tr.ee

socialbakers